Důkazem toho, že práce ve sboru dobrovolných hasičů má skutečně smysl, byl pohled na obsazené stoly – téměř polovinu zúčastněných prezentovaly mladší tváře, a to nejen z Pocinovic.

O práci JPO III (jednotka SDH obce s členy, kteří vykonávají službu v jednotce požární ochrany dobrovolně, s územní působností zpravidla do 10 minut jízdy z místa dislokace, výjezd jednotky do 10 minut od vyhlášení poplachu jednotce), účasti i organizování kulturního života v obci jakož i technické či brigádnické pomoci pohovořil ve své zprávě velitel Petr Ponocný a hned na to se ujal slova Emil Dopirák, vedoucí soutěžních družstev. Těch mají v Pocinovicích několik – kromě klasických mužů do 35 a nad 35 let pro okrskovou soutěž v požárním sportu také družstvo mužů i žen v Chodské veterán lize a družstvo mladších žen.

„V ženách pro veterán ligu se připravujeme od dubna každý pátek a pravidelně se zúčastňuje pět žen, další je doplňovaly na soutěžích, což je někdy problém. Na poslední soutěži jsme družstvo moc omladili, takže nás v prvním kole diskvalifikovali a museli jsme si ženy vypůjčit od konkurence," řekl Dopirák.
Celkově skončily veteránky na 2. místě, muži se museli spokojit s místem třetím.

Mladší ženy, vzezřením spíše usměvavé dívky s posilami z Loučimi a Chodské Lhoty si rovněž nevedly špatně, v okresním kole obsadily 2. místo, na soutěži v Nýrsku za účasti družstev k klatovského okresu získaly pohár pro vítěze! Všichni trénují na místním koupališti, kde se pro tuto činnost podle Dopiráka neustále vylepšují podmínky.

Aby na ´výročkách´ bylo dost mladých tváří i v budoucnu, o to se stará Václav Ponocný st., který před lety začal s těmi nejmenšími. V současnosti má družstva z nejmenších předškoláků, mladších a starších žáků a dosahuje s nimi také pěkných výsledků.
„Z tohoto místa musím poděkovat Lucii Turečkové, která mi s dětmi pomáhá.Byl bych moc rád, kdyby se k nám někdo z těch mladších přidal a přišel pomoci," řekl ve svém hodnocení Ponocný.

Starostka obce Anna Homolková poděkovala hasičům za jejich činnost pro obec a také přítomným soukromým zemědělcům, kteří hospodaří v okolí Pocinovic a dobrovolné hasiče sponzorují.

„Kdykoliv cokoliv potřebujeme, jsou ochotní pomoci nejen technikou, ale také osobně a to musím velice ocenit."

Pocinovičtí hasiči už řadu let aktivně spolupracují nejen se sbory v rámci okrsku, ale také s okolními okrsky klatovského okresu, jako je Dlažov (konkrétně SDH Běhařov) anebo SDH Nýrsko. Jejich zástupci v diskusi pozdravili místní hasiče, stejně jako ředitel HZS Domažlice Václav Petržík, který navíc stručně informoval o činnosti profesionálů.

Předávání plaket a medailí za soutěže se neslo v příjemném duchu, ostatně jako celá valná hromada.
Plné talíře vepřového s knedlíkem a zelím, které roznášely členky veterán družstva, a vystoupení harmonikáře bylo pěknou tečkou za jednáním valné hromady.
Autor: Zdeněk Huspek