„Vydali jsme na Pyrocar úplně poprvé. Nejvíc nás táhlo množství hasičských vozů, které tam ukazují, a pak také skutečnost, že se můžeme zároveň pochlubit naší repasovanou avií,“ uvedl za Pocinovické Václav Ponocný mladší s tím, že do Přibyslavi přijeli už v pátek.

Vůz dobrovolných hasičů z rozhraní domažlického a klatovského regionu se mezi 284 exponáty rozhodně neztratil.

„Avii nám pochválili, hlavně v pátek, kdy technika najížděla a chodilo poměrně dost lidí, doslova procesí. Hodně jsme ji ukazovali, lidé se ptali, fotili, neboť mezi vystavenou technikou bylo naše auto raritou. Troufám si tvrdit, že nikdo tam neměl lepší,“ doplnil pyšně Ponocný.

Co pocinovické hasiče na Pyrocaru 2008 nejvíce zaujalo?

„Byli jsme tam tři dny a určitě bylo stále na co koukat. Například hasiči z Pelhřimova tam měli červený obrněný transportér, vzadu s nádrží na vodu. Zřejmě ho dostali od armády a předělali. Hlavní program však byl soustředěný na sobotu, kdy proběhly ukázky hašení z vrtulníku a z letadla, což bylo hlavně pro diváky velmi zajímavé. Podle pořadatelů přišlo na tuto akci, kterou hostilo letiště Aeroklubu Přibyslav, kolem 23 tisíc návštěvníků. Organizátoři dokonce vyčíslili, že s vystavenou technikou najeli hasiči od svých zbrojnic celkem 35 994 kilometry,“ dávali dohromady největší zajímavosti Pocinovičtí.

Podle jejich slov repasí a výstavou staro–nové Avie 30 jejich snažení o modernizaci vozového parku nekončí. Potřebují vůbec jako dobrovolní hasiči tolik techniky?

„V současné době máme už měsíc kvůli repasi a menší opravě v Pečkách liazku. Myslím si, že technika v Pocinovicích využití má, neboť pořádáme cvičení a školení pro celý okrsek. Hasiči si při nich mohou vyzkoušet jinou techniku než mají doma,“ zakončil Ponocný.