Obec řídíte pár měsíců. Jak jste se zapracovala?
Věděla jsem, že to nebude jednoduché. Skočila jsem do toho vlastně po hlavě. Nebojím se stavebních věcí, ale mám trochu obavu z administrativy. Nějak to ale určitě zvládnu, protože vím, že mohu kdykoliv požádat o radu jak bývalého starostu Františka Radu, tak i jeho předchůdce Václava Svobodu, který obec vedl dvacet let. Navíc zde mám velice šikovnou paní účetní, která mi pomáhá s agendou.

Co se v posledních letech povedlo v obci zvelebit?
Hodně se investovalo do školy, která je zcela opravená. Postavily se nové kabiny na hřišti, opravil se pomník na památku padlých v 1. světové válce a obnovila se zeleň.

Co se nyní v obci buduje?
Opravujeme budovu obecního úřadu, což je akce za 1,5 milionu korun.

Jaké stavební akce čekají Pocinovice v budoucnu?
Velkou a prvotní akcí, která nás čeká, je stavba kanalizace, vodovodu a ČOVky. Odhadem by tato akce měla spolknout sto milionů korun. Projekt už se zpracovává. Nyní čekáme na vypsání dotačního titulu.

To je obrovská investice, máte v plánu opravit nebo vybudovat ještě něco jiného?
Budeme spíše projektovat. Například bychom chtěli zařídit projekt na zateplení a rekonstrukci našeho kulturního domu. Je to velmi stará budova, která je hodně využívaná jak ke společenským tak i sportovním účelům. potřebují také opravit místní komunikace, ale to bude aktuální až bude hotová kanalizace.

Jak je to s mladými rodinami v Pocinovicích?
Mladých rodin je zde hodně a dětí ještě víc. Letos nám nestačila kapacita školy, takže jsme jednu třídu museli zřídit v budově obecního úřadu. Jak to vypadá, tak příští školní rok tu budou dokonce třídy dvě. Ani školka nebude kapacitně stačit. Proto bude paní ředitelka žádat o navýšení. Kapacita školky je totiž 20 dětí a v novém školním roce jich bude 24.

Jaké spolky v obci fungují a jaká je jejich spolupráce s Obcí?
Pracuje zde TJ Sokol, myslivecké sdružení, včelaři a hasiči. Spolky udělají pro obec spoustu práce. Naše spolupráce je na velmi dobré úrovni. S hasiči a sokoly společně pořádáme během roku spoustu moc hezkých akcí.

Pocinovice jsou poměrně velká obec, jaké služby mají vaši občané k dispozici?
Máme zde dvě prodejny s pot- ravinami, řeznictví, pekárnu, prodejnu keramiky, kadeřnictví, pedikůru, restauraci, poštu a jednou za měsíc sem dojíždí do ordinace lékař.

Zmínila jste poštu. O její záchranu váš předchůdce František Rada hodně bojoval.
To je pravda. Jsem moc ráda, že se mu to povedlo. Až nyní, co jsem na úřadě, vidím, jak moc je využívaná.