VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pobočku zrušili, bankomat ne

Staňkov – Končíme. S takovým prohlášením přišli v polovině měsíce října do kanceláře starosty města Staňkov Alexandra Horáka dva zaměstnanci České spořitelny. Oznámili mu nemilou informaci, že k 30. listopadu končí ve městě provoz pobočky České spořitelny.

14.1.2018
SDÍLEJ:

Horšovský Týn ( na snímku) nebo Holýšov. Pobočky v těchto městech jsou v poslední době útočištěm občanů ze Staňkova, kteří již nemohou využívat pobočku České spořitelny ve svém městě.Foto: archiv Deníku

Služby pobočky, která se nacházela na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka, využívali občané Staňkova i někteří obyvatelé okolních vesnic. Zrušení jejího provozu jim přináší značné problémy.

„Důvodem není změna majitele objektu, což jsem si u něj osobně ověřil, ale dle vyjádření České spořitelny dlouhodobá nerentabilnost pobočky. Podle strategie této bankovní instituce je ve Staňkově nepostačující počet transakcí na pobočce spojený zejména s malým objemem produktů, jako je uzavírání úvěrů, investování apod., a tím pádem i nízkým výnosem pro banku,“ vyjádřil se k problému starosta Horák.

Smutným zjištěním je fakt, že spořitelnu nezajímají klienti, kteří si vyberou ze svého účtu několik tisíc a pak je tam zase postupně vracejí.

„Snažíme se přizpůsobovat svým klientům a mít pobočky tam, kde je klienti nejvíce využijí. Chod poboček proto pečlivě sledujeme a podle míry jejich využití je přemisťujeme, otevíráme na nových místech, případně uzavíráme. Po detailní analýze jsme dospěli k rozhodnutí, že 30. listopadu ukončíme provoz pobočky ve Staňkově. Nadále bude klientům k dispozici 24 hodin denně náš bankomat,“ znělo vyjádření zástupců České spořitelny.

Jak situaci řeší místní občané nyní měsíc a půl po uzavření pobočky?

„Hodně mě štve, že pobočku zrušili. Využívala jsem jí například při vkládání hotovosti a kvůli tomu teď musím dojíždět do Holýšova, kde je nejbližší pobočka spořitelny,“ popsala Alena Ježková ze Staňkova, jak nastalou situaci řeší.
Problém, který vznikl jednáním vedení České spořitelny, nenechal starostu města klidným.

Snažil se najít variantu, jak zachránit pobočku ve Staňkově například v minimalistické verzi a přesunout ji do nějakého městského objektu.

„Bohužel nikoho nezajímá počet obyvatel města ani to, že zejména starší generace neovládá internetové bankovnictví a je závislá na pravidelných návštěvách pobočky. Rozhodnutí a jednání ČS nás mrzí, ale nemůžeme ho zvrátit,“ dodal zklamaný starosta Horák.

Svůj pohled na věc přináší další občanka města, která si nepřála být jmenována. „Internet nepoužívám, proto je pro mě zrušení pobočky velkou komplikací a nechápu je. S manželem dojíždíme do Horšovského Týna,“ přidala svůj postřeh Deníku seniorka ze Staňkova.

Snahou města a tentokrát i České spořitelny je výhledově přesunout bankomat, který naštěstí klientům a občanům zůstal k dispozici, do některého objektu města, ideálně na městský úřad, a zajistit k němu bezbariérový přístup.

Autor: Ondřej Váchal

14.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Holýšově znovu jednali o bezpečnosti

V Holýšově znovu jednali o bezpečnosti

Jiří Drahoš

Jiří Drahoš navštíví ve čtvrtek Plzeňsko, Klatovsko a Domažlicko

Policisté zjistili 16 přestupků

Domažlicko – Při kontrole 65 vozidel bylo zjištěno 16 přestupků. Taková je bilance okresní dopravně bezpečnostní akce, která proběhla na Domažlicku ve čtvrtek 11. ledna od 14 do 19 hodin.

Naši prvňáci ze ZŠ Kdyně

Domažlicko - Ve středu 17. ledna najdete v Domažlickém deníku prvňáky ze ZŠ Kdyně. Nezapomeňte si koupit noviny.

Ples se odehrál v Erbovním sále

Horšovský Týn – Po loňské úspěšné premiéře se velkému zájmu těšil i letošní druhý ročník Plesu na Zámku.

První vernisáž v Chodském hradu

Domažlice – V úterý v 17 hodin máte možnost v prostorách Chodského hradu navštívit vernisáž výstavy s názvem V úzkém kruhu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>