Více než třicítka lidí se letos podílela na Tříkrálové sbírce na Poběžovicku.

„Tradičně se sbírky účastní děti ze Základní školy v Poběžovicích. V letošním roce se u nás sešlo 24 koledníků, které doprovázelo osm dospělých," upřesnila koordinátorka Tříkrálové sbírky Romana Adamcová s tím, že Tříkrálové sbírce a koledníkům požehnal pan farář Libor Buček. Vysvěcením kříd zahájil putování králů.

Poběžovičtí koledníci letos procházeli nejen městem, ale i jeho okolím.

„Novinkou byla mobilní skupina, která koledovala v Šitboři, Ohnišťovicích, Zámělíči a Sedleci," upozornila.

„Musím říci, že obyvatelé Poběžovic byli velice vstřícní, koledníky vítali s úsměvem na tváři, kromě příspěvku do pokladniček obdarovali tři krále sladkostmi všeho druhu. Královské „mobilní" putování občané z vesnic ohodnotili kladně a určitě se stane novou tradicí. Bohužel se stále najdou kritičtí lidé, kteří nedokáží ocenit snahu a dobrovolnost dětí a doprovodů," poznamenala koordinátorka sbírky na Poběžovicku.

Tamní koledníci se po návratu z putování sešli v Rychlém občerstvení Eriky Stauberové.

„Nejen jí, ale i obsluhující Michaele Bláhové patří veliké poděkování. Pro děti připravily čaj, párek v rohlíku a palačinky s marmeládou. Koledníci se zahřáli, popovídali, a než zamířili do svých domovů, spravedlivě si rozdělili vykoledované dobroty.

Na počítání výtěžku sbírky došlo ve čtvrtek 21. ledna.

„Rozpečetění pokladniček a počítání peněz se uskutečnilo pod dozorem Matěje Havlíčka. Malým koledníkům se podařilo vybrat sumu 31 430 korun," uvedla koordinátorka poběžovické sbírky.

Na závěr nás požádala, abychom uveřejnili následující poděkování.

„Děkuji především všem, kteří do letošní Tříkrálové sbírky na Poběžovicku přispěli. Poděkování patří i všem koledníkům a jejich doprovodu za pomoc a ochotu, bez které bychom Tříkrálovou sbírku nemohli realizovat. Poděkování patří školní družině v čele s vychovatelkami Alenou Tauchmannovou a Michaelou Bedyovou, a to za vyzdobení královských korun," uvedla Adamcová s tím, že by příští rok uvítali při Tříkrálové sbírce vedle Věry Ulrychové, Dominiky Adamcové, Aleny Zítkové, Jaroslavy Záhořové, Lenky Pekárové, Jany Nemergutové a Veroniky Vogeltanzové další nové tváře, které by se postaraly o doprovod malým koledníkům.

Poběžovičtí koledníci již se těší na společné setkání účastníků Tříkrálové sbírky 2016, které se jako poděkování spojené s promítáním filmu uskuteční v neděli 7. února od 14 hodin v domažlickém kině Čakan.

Na závěr je nutné podotknout, že se poběžovičtí koledníci letos snažili a jsou rok od roku úspěšnější, neboť loni činil výtěžek sbírky 23 365 korun, předloni pak 19 744 Kč.