Jejich kroužek funguje něco málo přes tři měsíce, přesto se už zúčastnili první soutěže v Bělé nad Radbuzou. Mezi dvacítkou soupeřů skončili čtrnáctí.
„Náš kroužek navštěvuje 10 mladých hasičů. Přivítáme každého dalšího zájemce, který má zájem o hasičský sport či  techniku,“ konstatoval  Martin Kopecký, který hasičský ´dorost´ vede spolu s manželkou Vlaďkou. Věkové rozmezí členů oddílu je 6 až 14 let.

„K tomuto ještě plánujeme otevření kroužku přípravky, kde by děti do šesti let hrály různé hry s hasičskou tématikou a pomalu se připravovali na hlavní činnost mladých hasičů. Vzorným příkladem jsou například Soptíci z Domažlic,“ připomněla Vlaďka Kopecká.

Náplní dvouhodinových úterních schůzek je příprava dětí na závody, které probíhají podle směrnic hry Plamen, což je celorepubliková soutěž v požárním sportu.

„Děti se musí naučit provést jednotlivé disciplíny, jako například požární útok, různé štafety, ale musí se i připravit na závod požární všestrannosti, kde se prověří znalost uzlů, topografie, základy první pomoci a dokonce i střelba ze vzduchovky,“ popsal Martin Kopecký.

Mladí hasiči však musí znát i použití základních hasičských prostředků, které dospělí používají při opravdovém zásahu, a třeba také druhy a použití jednotlivých hasicích přístrojů.

„Vždy však hrajeme i nějakou hru, ať je to pexeso, hledání papírků s kolečky a křížky a nyní při teplejším počasí přijdou na řadu i míčové sporty a různé stopovačky,“ doplnila Vlaďka Kopecká.

Poběžovické mladé hasiče čekají brzy další závody. „14. dubna pojedeme reprezentovat naše město do Nýrska, kde se koná Jarní soutěž mladých hasičů,“ konstatuje vedoucí Martin a nastiňuje i domácí plány: „ Pokud to bude možné, uspořádáme také soutěž na našem novém hasičském hřišti v Poběžovicích. Probíhala by spíše zábavnou formou, právě tak, jako letošní Zimní sraz v Bělé.“ Od září budou navíc jeho svěřenci soutěžit v rámci hry Plamen, která začíná právě závodem požární všestrannosti.