V Česku téměř neznámý sport – fistball ve středu poznávali poběžovičtí školáci ze sedmé a osmé třídy. Jeho základům je přijeli naučit kolegové ze školy v rakouském Peilsteinu.

Ovládat tuto hru je pro Poběžovické důležité, protože míčový sport, kde hlavní roli hraje odraz pěstmi, se stane ústředním tématem dvoudenního setkání těchto dvou škol a jejich partnerů z německého Obervietachu v rámci projektu Comenius – Sport bez hranic. Bude se konat 11. a 12. dubna právě v Peilsteinu.

„Záměrně jsme vybírali nenáročné sporty, které jsou přístupné všem dětem. Naše přátele jsme na oplátku naučili při říjnovém setkání u nás florbal. V Obervietachu bude zase koncem května připraveno zápolení v lehké atletice,“ shrnul ředitel poběžovické školy Vladimír Foist.

„Naše děti neznali florbal, je to pro ně novinka, která je hodně baví. Díky novému sportu do sebe přijaly kus vás, kteří jste je ho naučili,“ shrnul Robert Mitterlehner z rakouské školy, který se svým kolegou Poběžovické učil pravidlům fistballu.

„Velkou výhodou mezinárodní spolupráce je zdokonalení učitelů i žáků v cizích jazycích. Cítím, že díky ní jsou kantoři spontánnější,“ myslí si Miroslava Šebestová, zástupkyně ředitele poběžovické školy