Desítky domácností zůstaly od středečního večera až do čtvrtečního dopoledne bez proudu. Vše bylo dílem silné bouřky, která se  přehnala nad naším regionem. Blesky poničily trafostanice i kabely vysokého napětí.

„Naši pracovníci odstraňovali poruchy celou noc. Celkem šlo o třiatřicet poruch většinou na kabelech vysokého napětí a trafostanicích. Ve většině případů nešlo o poruchy příliš závažné, takže když se v pátek ráno lidé probudili, šla jim elektřina a jen jim blikaly spotřebiče," řekl Martin Sobotka, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy.

Takové štěstí však neměli lidé v Tlumačově  a Filipově Hoře. Vyhořelá trafostanice se zde opravovala ještě celé čtvrteční dopoledne a místní obyvatelé se museli obrnit trpělivostí.

„Celou noc a ještě dopoledne jsme zůstali bez proudu. V půl deváté večer nám to šlo jen na nějakou tu fázi a pak jsme zhasli nadobro. Elektrikáři tady jsou od večera a stále to nejde. Doufám, že se nám neroztečou mrazáky a lednice. Nejhorší je to s vodou, která neteče, když nejde  proud. Musíme chodit ke studni a řádně pumpovat. Jde to ztuha a je to pořádný tělocvik," postěžovala si čtyřiasedmdesátiletá Marie Frumelová z Filipovy Hory.

Nejen blesky, ale i prudký liják byl příčinou mnoha problémů. Povrchová voda znečistila studnu ve Všerubech a hasiči z ní museli odčerpat vodu.
„Bouřka nadělala takovou paseku, že to nepamatuji. Malý potůček se změnil v řeku a my měli celou zahradu pod vodou a studnu plnou bahna. Musíme počkat tři dny, než se studna naplní a vyčistí. Po celou dobu budeme bez vody, což je opravdu hrozné, když se nemůžete umýt ani spláchnout toaletu," popisuje stav Jarmila Perestjuková ze Všerub.