Provoz tohoto zdravotnického zařízení ale nebude omezen, a to i navzdory tomu, že se nákaza na pobočku dostala zvenčí. Zaměstnanci domažlické pobočky jsou zatím v karanténě.

„V současné chvíli nemají žádné příznaky onemocnění. V lékárně samozřejmě byla provedena zvýšená sanitace a prostory byly vydezinfikovány ozonizací,“ uvedl Michal Petrov, tiskový mluvčí lékáren Dr. Max.

Aby se nepřerušilo poskytování služeb pacientům a dalším zákazníkům, přijel na domažlickou pobočku tým z Klatov.

„Vše proběhlo přes víkend tak, abychom byli v lékárně schopni poskytovat služby, aniž by pacienti pocítili jakékoli přerušení,“ pokračoval Petrov s tím, že zvýšená sanitace v lékárnách je sice běžnou praxí už od zavedeného nouzového stavu, ovšem nikdy nelze stoprocentně zabránit přenosu infekce z venčí. Nutno podotknout, že u lékárny jak zaměstnanci, tak i pacienti dodržovali bezpečnostní a preventivní opatření - nosili roušky či respirátory, ve frontě před lékárnou dodržovali patřičné rozestupy a dovnitř vstupovali po jednom.

Klatovský tým na domažlické pobočce funguje od pondělí. Od tohoto dne platí i změna otevírací doby. Každý den je otevřeno od 8:00 do 14:00.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník