„Ve středu jsem si přivezl úplně nové auto, včera jsme ho celý den připravovali, uklízeli, vymývali, stěhovali a dnes jsme už jsme vyrazili na první akci," popsal poslední hektické dny Jan Křížek před pátečním zahájením srazu.

„Po obytném vozu jsem toužil od mládí. Před šesti lety jsme si pořídili obytnou vestavbu do plechové dodávky. Projeli jsme s ní celou republiku, syn s rodinou byl i v Chorvatsku a Řecku," vzpomíná na počátky svého karavanového koníčku sedmašedesátiletý Jan Křížek a s úsměvem pokračuje: „Brzy jsem začal ale pošilhávat po lepším  a pohodlnějším voze."

První profesionální karavan ho však zklamal. Několikrát nedojel, měl problémy s elektrickým systémem. Po určitých peripetiích se mu podařilo vůz u prodejce vyreklamovat a získat zpět zaplacené peníze. V tomto týdnu si tak mohl pořídit zbrusu nový vůz Laika Kreos 3010.

Babylonský kemp se proměnil v parkoviště karavanů. V pátek večer jich tam bylo už několik desítek.

Mezi návštěvníky byl i Jan Valenta (81), který s manželkou Anežkou cestu do Babylonu absolvuje každé jaro.

„Jezdíme sem pravidelně už čtyřicet let," vypráví. Za svůj osobní automobil pravidelně připojují karavan, který si v sedmdesátých vyrobili svépomocí. Členové Caravan clubu si tehdy vzájemně  pomáhali .

„Drželo nás to pohromadě, dala se dohromady skvělá parta," dodává František Nosek, zakládající člen plzeňského klubu, který vznikl v roce 1972. Mezi členy byli šikovný elektrikář, truhlář, automechanik, obráběč plastů, zámečník i lidé dalších profesí, kteří si vzájemně vypomohli při stavbě přívěsů a karavanů.

„Složité bylo i shánění jednotlivých komponentů. Plech jsme kupovali v Praze, zámky v Polsku, koženku v NDR," vzpomíná Nosek.
Caravanclub Plzeň připravuje pro své členy více než desítku akcí ročně.

„Snažíme se přijet na co nejvíc z nich, ale už si musíme vybírat, kam pojedeme. Benzín je čím dál dražší a cesty přizpůsobujeme i našemu zdravotnímu stavu," uzavřel Jan Valenta. Součástí jarního srazu byla sobotní taneční zábava, výlety do okolí i soutěže pro děti. Dnes účastníci postaví tradiční májku.