Promluvil si asi s 15 pacienty, popřál jim brzké uzdravení podle potřeby či přání poskytl obvyklé duchovní služby. Na závěr pak odsloužil v nemocniční kapli mši za nemocné a trpící.

Po dobu návštěvy biskupa doprovázel nemocniční kaplan Wojciech Pelowski. „Biskup by se rád setkal i s větším počtem pacientů. Rád s nimi mluví a naslouchá. Ale bohužel byl omezen časem,“ uvedl nemocniční duchovní s tím, že pacientům, se kterými se setkal poskytl pomazání nemocných, svaté přijímání nebo společnou modlitbu. „A pochopitelně se setkal a popřál hodně síly a empatie i zdravotníkům,“ doplnil Pelowski.

Studentka Justyna Vörösova v Domažlické nemocnici.
Do Domažlické nemocnice jezdí na praxi studentky z Německa, zatím na dětské

Tomáš Holub navštívil Domažlickou nemocnici už podruhé za poslední rok. Při loňské březnové návštěvě mimo jiné požehnal spolehlivý provoz a bezpečné cesty novým nemocničním sanitkám. A také loni zašel na lůžková oddělení za nemocnými.

„Hlavním přínosem jeho návštěv je, jak dokáže udělat radost a posílit ve víře v uzdravení řadu pacientů. Jeho návštěva je vždy zejména pro věřící pacienty i zdravotníky emotivní a posilující. Ale nejen pro věřící. Z pana biskupa vždy vyzařuje vstřícnost a lidskost ke všem, které potkává. Je inspirativní osobností, jak se k sobě i k pacientům vzájemně chovat,“ uvedl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.