Co patří mezi velké hity aktuální plesové sezony?
V první řadě je důležité si uvědomit, jaký dresscode se na danou příležitost hodí. Na velké události a slavnostní okamžiky jsou přípustné pouze dlouhé společenské šaty. Současné trendy povolují ženám mnohé. Často se vrací do minulosti, nebo se styly dají různě kombinovat.

Jaké látky, střihy, barva či vzory letos vévodí?
Mezi látkami vévodí jednoznačně krajka, která udává směr. Ať už jemná, či hrubá. Dlouhé společenské šaty neznamenají „přeplácanost", ale především elegantnost. Proto by měla být látka se střihem ve společném souznění. Čím výraznější látka, tím jednodušší střih. Velmi trendy jsou splývavé sukně, které jsou velice slušivé a přizpůsobivé postavě. Mezi nej barvy pro letošní sezónu patří určitě barvy moře a oceánu a také zůstává jak jinak než klasika černá.

Čeho se při volbě plesových šatů musí vyvarovat například žena, která je vysoká a štíhlá? Čeho malá, baculatá? Jaký střih by měla zvolit žena, která má postavu tvaru hrušky? Jaký střih lahodí například velkému poprsí nebo většímu břichu či zadečku?
Nedá se jednoznačně říct, co jaké postavě sluší a co ne. Je to velice individuální. Žena, která je vysoká a hubená. se nemusí bát téměř ničeho. Může si dovolit jakýkoliv střih, ať už obepínající, nebo například antický styl Žena malá a baculatá by měla zvýraznit na sobě to, co má nejštíhlejší a vyvarovat se střihům, ve kterých bude celá „plandat". To jí na ženskosti nepřidá. Naopak jí to přidá hned pár kil navíc. Postavě tvaru hrušky velice sluší právě jednoduché splývavé dlouhé sukně, které jsou v pase dotvarovány širokým páskem. Krásně vytvaruje pas a skryje širší boky. Velkému poprsí prospívají často lodičkové výstřihy. Přestřihnutí živůtku pod prsy může větší poprsí naopak ještě zvýraznit, proto je vhodnější přestřižení v pase. Břicho se může schovat krásně do trendy volného střihu živůtku staženého v pase opět páskem. To krásně dotvaruje pas. Větší zadeček se může opět krásně schovat do splývavé sukně z jemného materiálu.

V čem zazáří starší ženy? Jaké barvy mají volit, aby nevypadaly směšně nebo naopak ještě starší?
Starší ženy by se měly vyvarovat ponurým barvám. Potřebují většinou barvy, které je rozjasní. Pokud i přesto žena zvolí nevýraznou barvu, mohou hrát velkou roli nějaké aplikace na šatech. Například kamínky a podobně. Střihy mohou být různé, podle postavy a odvahy ženy.

Podle čeho mají ženy volit doplňky, jako například kabelku, punčochy, šperky?
Nejdůležitější je mít vybrané šaty a až pak pořizovat doplňky. Naopak to nejde. Zažila jsem paní, která si nejprve vybrala boty, jelikož se jí strašně líbily, a pak sháněla šaty. To je pak velmi těžké. Platí jednoduchá zásada. K šatům hojně zdobeným si nemůže žena vzít velké doplňky. Postačí pak například jen jednoduché náušnice a psaníčko. Šaty, které jsou jednoduché a nezdobené, ty volí ženy nejčastěji, naopak přímo volají o zdobnějších špercích. Na společenské akce nepatří černé silonky. Jsou přípustné pouze tělové, do otevřených bot bez zesílených špiček.

Jaké boty se (ne)hodí k velké plesové toaletě a jaké ke společenským šatům?
K plesové toaletě ani ke společenským šatům nejsou přípustné velké platformy. Nejlepší jsou boty jednoduché, ať už s plnou špičkou, nebo bez. Přípustné jsou také páskové boty na podpatku. Pokud máme jednoduché šaty, mohou být potom boty výraznější. Například k černým šatům jsou velmi krásné zlaté boty a zlatá kabelka.

Jak se správně nalíčit, aby byla naše celková vizáž dokonalá?
Velice důležitý je přirozený základ – make-up. Ostatní už záleží na zvolených šatech a na příležitosti. Ale jako u šatů, tak i u líčení platí, že méně znamená často více. Společenská událost není diskotéka a toho by se měly ženy držet. Trendy je přirozené líčení.

Jak obléci svého partnera? Má ladit se ženou nebo stačí bílá košile a oblek?
Dá se říci, že bílá košile je klasika, které je dobré se držet. Především u velkých společenských událostech. Pokud se jedná například o maturitní ples, je naopak hezké, když partner ladí s partnerkou. Ať už košilí, nebo kravatou či motýlkem. Je také důležité si vybrat vhodnou barvu obleku. Jako je u košile vhodná bílá barva tak u obleku je to černá, kterou nikdy nic nezkazíte. V současné době jsou trendy lesklejší obleky slim fit, které jsou mírně vypasované.

Pokud některou ženu čeká opravdu důležitá společenská událost, může si k vám přijít osobně pro radu?
Mám nějaké šaty přímo k zakoupení. Ženám mohu osobně poradit a šaty pro ně navrhnout i zhotovit. Více se každá dozví z mé webové stránky www.ivetadesign.cz.