Za týden se rozeběhne nejrozsáhlejší investiční akce Domažlic pro nejbližší tři roky. Rekonstrukce a dostavba plaveckého bazénu vyjde na více než 180 milionů korun, které půjdou z městského rozpočtu.

„Stavba se rozeběhne 13. července," potvrdil domažlický starosta Miroslav Mach na posledním zasedání zastupitelů. Konsorcium stavebních firem si v 10 hodin převezme staveniště a začne s úpravami, které zásadně promění téměř čtyřicet let starý areál. Hned o dva dny později se bude na stavbě konat první kontrolní den.

V areálu plaveckého bazénu vznikne nové wellness centrum s posilovnou, sauny, slané bazény, odpočinková zóna, nové šatny, zázemí, restaurace.

Stavbaři řádně zajistí statiku budovy, počítá se s novou vzduchotechnikou, s opravou střechy, novou bazénovou vanou.

Ubytovna, která je součástí areálu plaveckého bazénu, bude mít díky kompletní rekonstrukci vyšší kapacitu. V areálu vznikne také zázemí pro bowling nebo kuželky a přistaveny budou také dva zážitkové bazény s tobogánem. Bazén bude bezbariérový, budovu čeká potřebné zateplení a také zbrusu nová fasáda.
Vzhledem k rozsáhlosti chystaných stavebních prací je stavba rozložena do tří etap. Každá z nich je naplánována do pravidelných letních odstávek.

„Stavbaři chtěli celou rekonstrukci provést naráz, v jedné etapě, kdy by se bazén zavřel na delší dobu, ale to nejde kvůli našim plaveckým oddílům, kterým bychom tak vypustili celou jednu sezonu," poznamenal místostarosta Zdeněk Novák. Původně měla rekonstrukce začít už při loňské letní odstávce bazénu, dlouhé administrativní průtahy kvůli výběrovému řízení byly příčinou odložení prací o rok.

„Domažlický bazén je na rozdíl od jiných v okolí vhodný pro sportovní plavání, má pro plavce rezervováno více drah. Těším se, až se zase otevře, doufám, že nebude žádné zdržení a že si v září budu moci zaplavat," plánuje amatérský plavec Jaromír Javůrek.