Zmíněné stanice jsou součástí Multiplexu 4, který provozuje společnost Digital Broadcasting. Na větší části Domažlicka je prozatím zachytitelný velmi obtížně.

„Pokročila jednání s firmou, která má zájem na objekt garáže v areálu Čerchova postavit 24metrový tenký vysílač," potvrdil starosta Domažlic Miroslav Mach. Za to by měla na objektu postavit střechu, obnovit fasádu a také umístit kameru, která by pořizovala on-line přenos do pořadu Panorama,který vysílá Česká televize. Firma by měla hradit i náklady spojené s provozem kamery.

„Projekt vysílače na objektu garáže by byl dočasný, stanoviště by v budoucnu mělo být přesunuto do objektu vojenské věže,který by zhruba do tří let mohl být převeden na město,"uvedl starosta.

Čerchov leží v Chráněné krajinné oblasti Český les, proto se k záměru výstavby vysokého vysílače v rámci stavebního řízení musí vyjádřit i správa CHKO.

„O projektu výstavby vysílače zatím nic oficiálně nevíme, takže se k věci zatím nemohu vyjadřovat konkrétně," uvedl Tomáš Peckert z Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR a dodal: „Z pohledu ochrany přírody je výstavba televizního vysílače na Čerchově především otázkou vlivu na krajinný ráz. Míru vlivu bude možné posoudit až na základě konkrétního návrhu řešení."

V některých místech regionu mají diváci štěstí na zachycení signálu Multiplexu 4 ze vzdálenějších vysílačů.

„Čekal jsem na vysílání tohoto multiplexu z Krašova, který považuji za hlavní vysílač pro západní Čechy a kam máme natočenou anténu. To se nepovedlo, ale k mému překvapení se koncem listopadu rozběhl signál  z vysílače Mariánské Lázně – Dyleň. Do bývalých domažlických kasáren se dostává poměrně silný a stabilní signál bez ohledu na počasí," popsal svoji zkušenost divák Václav Hraběta.

Kromě zmíněného Multiplexu 4 vlastní stejný majitel i společnost  ProgressDigital. Ta provozuje další vysílací síť – Regionální síť 7.V ní bude 31. srpna zahájeno vysílání nového dětského kanálu České televize ČT: D, který bude ve večerních hodinách doplňovat nový kulturní program ČT art. Je tak pravděpodobné, že by z Čerchova vysílaly obě sítě zároveň.

MULTIPLEX 1

Programová náplň:
ČT1
ČT2
ČT sport
ČT24
Provozovatel:
České radiokomunikace
Kde naladit:
Vraní vrch 34.kanál (10 kW)
Nemanice 34. kanál (0,01 kW)
Plzeň-Krašov 34.kanál (100 kW)
Sušice-Svatobor 49. k. (100 kW)

MULTIPLEX 2

Programová náplň:
Nova
Nova Cinema
Prima Family
Prima Cool
TV Barrandov
Provozovatel:
České Radiokomunikace
Kde naladit:
Vraní vrch 48.kanál (10 kW)
Nemanice 48. kanál (0,01 kW) Plzeň-Krašov 48.kanál (100 kW) Sušice-Svatobor 48. k (71 kW)

MULTIPLEX 3

Programová náplň:
Prima Love
Óčko
Šlágr TV
Prima Zoom
TV ZAK
Active TV
Tip TV
Óčko Gold (nová stanice od 1.6.)
Provozovatel:
Czech Digital Group (vlastníkem jsou České Radiokomunikace)
Kde naladit:
Plzeň-Krašov 52.kanál (100 kW)
Sušice-Svatobor 52. k. (100 kW)

MULTIPLEX 4

Programová náplň:
Fanda
Smíchov
TV Pohoda
Nova HD
Telka
Provozovatel:
Digital Broadcasting
Kde naladit:
Plzeň-vodárna 56.kanál (3,2 kW)
Sušice-Svatobor 56.kanál (20 kW)

REGIONÁLNÍ SÍŤ 7

Programová náplň:
ČT1 HD
ČT2 HD
ČT Sport HD
Retro Music TV
Provozovatel:
ProgressDigital
Kde naladit:
Plzeň-vodárna, 38. kanál