„Ta cesta vás naučí víc, než si myslíte,“ zmínil Martin po krátkém filmu, který mapoval deset jednotlivých etap posledního závodu po pouštích v Peru. A to se projevilo například i v hledání ložisek v hromadě písku.

„V maratonské části jsme byli odkázáni sami na sebe a museli jsme si kolo opravit sami. Rozkopával jsem písek, abych ta ložiska našel. Pak to ložisko vyletělo a já ho musel hledat znova, ale aspoň už jsem věděl kde,“ řekl Macík s úsměvem.

Další vtipně laděná a značně absurdní historka se týkala zvracení za jízdy.

„Nesedla mi snídaně. Tak kluci vymysleli, abych se při jízdě vyzvracel do krabičky od svačiny. Musel jsem přitom řídit kolenem. Nakonec mi s řízením pomáhali i kluci v kabině, protože už to vypadalo dost nebezpečně, a na závěr jsme zjistili, že je ta krabička děravá,“ pokračoval Martin.

Kromě vtipných příhod vyprávěl i o závodu samotném a ostatních členech týmu či o motokrosovém závodníkovi Brabcovi.

Na závěr si Macík připravil pro publikum soutěž. Vybraným šesti soutěžícím, mezi nimiž byl jeden malý chlapec a jedna žena, položil sedm otázek, jejichž odpovědi zazněly v průběhu celé besedy. Do finále se dostala divačka Lenka, která si dokonce odnesla hlavní výhru, jíž byl obraz.

Besedu nakonec završila autogramiáda a atmosféru neformálně pojatého večera grilované maso či roznáška piva přímo do sálu.