Jak dlouho jste byli v Rusku? Co  vás  tam čekalo? A jak k té cestě došlo?

Byl to první ročník folklorního festivalu, kam jsme byli pozváni jako zástupci České republiky společně s Felixem Slováčkem a kapelou z Moravy, se kterou jsme si na vystoupení také zazpívali. Byli jsme tam deset dnů, které pro nás byly velmi zajímavé. Ruští přátelé pro nás připravili velice bohatý program plný cestování, návštěv kulturních památek, ale i vystupování. Skoro jsme neměli čas ani na chvíle oddechu

Mohli byste nám přiblížit, kde jste vystupovali, s jakým repertoárem a co na vás zapůsobilo nejsilněji?

Vystupovali jsme hned několikrát s repertoárem chodských písní, které jsou populární u nás v Domažlicích. Nejsilněji na nás působilo přijetí ruskými občanya nadšenci pro lidovou píseň všude tam, kde jsme vystupovali. Obdarovali nás na pódiu květinami, chtěli se s námi vyfotit, mnozí si s námi zazpívali. Byli velice vstřícní, společenští, družní.

close Pěvecké bratrské duo reprezentovalo naši republiku na Mezinárodním folklorním festivalu v Rusku. info Zdroj: Hana Hradecká zoom_in

Co všechno jste navštívili?

Viděli jsme nejrůznější krásy města Sankt Peterburg. Navštívili jsme Zimní palác, křižník Aurora, Ermitáž, Jantarovou komnatu, Petergof, Petropavlovskou pevnost, chrám Kristova vzkříšenía mnoho dalších krásných, velice zajímavých a unikátních památek. Je to opravdu nádherné město, které nás s Patrikem velice nadchlo.

Co plánujete a co vás čekáv nejbližší době? 

V nejbližší době nás čeká natáčení folklorního CD, nové populární písně a videoklipy a kromě toho i spousta koncertů a vystoupení, plesů. Já jsem pozván na křest nového CD Evy Pilarové spojené s oslavou jejích narozenin, Patrik zase obstál ve stipendijním programu MenArt operní pěvkyně Kateřiny Kněžíkové, kterého se bude nyní účastnit. Dále nás čekají vánoční pořady, dokonce jsme pozváni i na silvestrovský koncert. Kromě toho bychom ještě měli do konce roku reprezentovat ČR a hlavně chodskou lidovou píseň v Maďarsku a Rumunsku.

Kde berete čas a hlavně sílu na všechna tato vystoupení a koncerty? A jak to všechno stíháte?

Času není nikdy dost, ale snažíme se organizovat si ho tak, abychom měli i trochu volna, které stejně musíme věnovat hudbě. Hlavně zpěvu, ale i studiu, protože stále oba studujeme.