Sportovně založený muž jel 2. srpna jako jindy na skluzavce a přivodil si nepříjemná zranění.

„Udělal jsem si to vlastní hloupostí, neboť jsem jel na skluzavce po břiše. Nezvládl jsem to a narazil na dno," vypravuje pan Somol.

Na koupališti v Babylonu byl s přítelkyní. „Má o 40 kg méně než já a je mi po ramena. Byl jsem napůl omráčený, tak mne tahala z vody. Z hlavy mi crčela krev, na okraji pláže ležela spousta lidí, ale ani jeden z nich – žádnej chlap, se nezvedl, aby jí se mnou ihned pomohl, neboť mám 110 kg. Tahala mne k bývalým pokladnám, kde bývala ošetřovna, ale ta nefunguje," líčí nepříjemný zážitek Somol.

Až když byli téměř u pokladny, přiběhla konečně jedna z návštěvnic. „Zavolala mi ´rychlou´. Za chvíli záchranka přijela a řidič potřeboval zajet se sanitkou dovnitř. Motal se tam nějaký správce, řidič se ho ptal, zda by mu nemohl otevřít, ale ten mu měl říct, že v žádném případě se dovnitř nesmí. Záchranáři proto se mnou museli manipulovat na vozíku kolem pokladny," líčí sled událostí zraněný muž.

Měl četná zranění

Záchranáři ho odvezli do Domažlické nemocnice, kde si poležel.

„Zjistili mi v místě, odkud mi crčela krev, zlomeninu lebeční kosti, dále ještě zlomeninu krčního obratle, hrudní kosti a dvou žeber. Měl jsem otřes mozku," upřesňuje.

Zatímco o něj pečovali v nemocnici, jeho přítelkyně měla starost, jak se dostane do Oprechtic zpět s vnučkami.

„Přítelkyně neřídí a byli jsme tam vozem. Paní Navrátilová z Trhanova, která mi předtím zavolala sanitku, se jich spolu s manželem ujala. Její manžel je mým autem odvezl do Oprechtic a paní jela za nimi, aby si ho mohla odvézt zpět. Chtěl bych jim na tomto místě ještě jednou poděkovat za to, co pro mne a mé nejbližší udělali," připomíná Somol.

„Bylo to pro nás úplně samozřejmé. Manželka a její kamarádka plavaly na matračce nedaleko skluzavky. Když viděly, co se pánovi stalo, zavolala záchranku," říká k počinu manželky Kateřiny Luděk Navrátil, který se na místo dostavil později. Na dotaz Deníku také potvrdil, že se sanitka dovnitř nedostala. „Pan správce se sice objevil, ale řekl záchranářům, že se nikdy neotvírá. Určitě musí mít klíče, ale vrátil se k vysypávání odpadkových košů. Zraněný pán byl celý zakrvácený a měl i nateklý hrudník," vylíčil Navrátil.

To, že rodinu zraněného dopravili domů, nebere jako nic výjimečného. „Měli jsme v tom horku ležet dál na pláži? Paní nevěděla, jak se s dětmi dopraví, tak jsem je odvezl. Vždyť šlo o pár minut jízdy do Oprechtic a zpět," zakončil.

Senior chce upozornit na nevšímavost lidí

„Nechci dávat na odiv své zranění, ale poukázat na netečnost spousty lidí, kteří byli na pláži hned u vody, a také vyzvednout pomoc manželské dvojice. Slyšel jsem už různé výtky na účet na Domažlické nemocnice, ale ke mně se chovali vzorně a trvá to i nyní, když jezdím na kontroly. Pan doktor Stulík je odborník a člověk na svém místě, navíc má i smysl pro humor," zakončil Somol.