Nejmladší cvičenkou je teprve pětiměsíční Karolínka Vísnerová, která ale se svou maminkou chodí cvičit už měsíc a půl.
„Chodíme cvičit velice rády. S dalšími šesti maminkami se známe z porodního kurzu, takže tyto schůzky jsou pro nás nejen sportovní, ale i kulturní záležitostí. Popovídáme si a také si sdělíme užitečné rady týkající se našich dětí,“ říká Ivana Vísnerová s tím, že cvičení u malých dětí považuje za velmi důležité. „Teď se učíme pást koníčky a trénujeme správný pohyb a dotočení tělíčka,“ dodává Vísnerová.

Instruktorkou těchto cvičení je Petra Marešová, která s panenkou Ondřejem předvádí maminkám, jak s děťátkem správně pohybovat.
„Spousta maminek neví, jak své první dítě vzít do ruky. Mnohdy podceňují určité pohyby, brzy je posazují a zbytečně na ně chvátají. Děti by měly lézt, protože to je velmi důležité pro stavbu jejich tělíčka. U dětí se mohou objevit mnohé poblémy, které jdou správným cvičením odstranit. Čím dřív začne dítě cvičit, tím je to pro ně lepší,“ říká Marešová.

Cvičební hodina trvá pětačtařicet minut a podle instruktorky je pro děti, ačkoliv se to nezdá, velice náročná.
„ Děti cvičí na zemi na podložkách. Ke cvičení používáme obruče, klouzačky, míčky či bedýnky. Nejdůležitější je souhra matky s dítětem. Aby se děti cítily při cvičení dobře, maminky jim společně říkají básničky a zpívají.“ pokračuje Marešová s tím, že o cvičení batolat a kojenců je obrovský zájem a maminky samy daly podnět k pořádání těchto kurzů.

„Maminky se k nám chodily ptát, jestli existují nějaká cvičení pro děti. Letos poprvé pořádáme i cvičení dětí od tří do šesti let. Batolata cvičí většinou v pětičlenných skupinkách, protože potřebují prostor, klid a individuální péči. U větších dětí, které je však mnohem obtížnější zabavit, mouhou být skupiny dvanáctičlenné,“ dodává Marešová.