„Když byl Elišce rok, našli jí lékaři nádor na ledvině, kterou jí kvůli tomu museli vzít," začíná vyprávět příběh svojí malé dcery Margit Heřmanová z Benešova. Po operaci absolvovala statečná Eliška 29 chemoterapií. „Více než rok byl klid, a tak jsme mysleli, že je všechno v pořádku," pokračuje maminka. Najednou však přišla další nečekaná rána.

„Elišce se objevila metastáza na plicích, a tak jí lékaři museli vzít ještě polovinu pravé plíce," zní až neuvěřitelně z úst Margit Heřmanové. Eliška je ale velká bojovnice, a tak zvládla i druhou sérii chemoterapií. Tu dokončila před rokem a půl. „Od té doby chodíme pravidelně na kontroly a doufáme, že se nemoc už nevrátí," přeje si maminka.

Jen málokdo si umí představit, čím si malá slečna během prvních let svého života musela projít.

Šance onkoláčkům

Za statečnost a bojovnost je pro ni na dnešní večer připraveno překvapení. Jejím velkým snem je stát se modelkou, proto se dnes večer s ostatními profesionálkami projde po předváděcím molu.

V Golden Fish v Plzni se totiž koná vyvrcholení projektu Daruj čas, kde zakončí svoji pouť výstava fotografií známých osobností z kalendáře TIME 2016. „Některé obrazy už jsou prodané, ostatní se budou tichou dražbou prodávat dnes," říká jedna z organizátorek projektu Dita Bezděková. „Cílem je vybrat co nejvíce peněz pro Nadační fond Šance onkoláčkům," doplňuje organizátorka.

Šance onkoláčkům pomáhá právě takovým rodinám, jako jsou Heřmanovi – onkologicky nemocným dětem a jejich nejbližším. Ti pomoc totiž mnohdy opravdu potřebují. „Nám Šance onkoláčkům v čele s Lenkou Klasnovou opravdu moc pomohla, nejen materiálně, ale také psychicky," říká s díky Margit Heřmanová.