Informovat mladou generaci o svém údělu prostřednictvím školních besed a starat se o sociální a zdravotní péči pro své členy jsou hlavní dva úkoly, které si před sebe klade domažlický klub Svazu PTP ČR. Shodli se na tom členové na včerejší jubilejní schůzi, která se zároveň stala oslavou dvacátého výročí založení spolku.

„Domažlice jsou jedním z mála bývalých okresních měst, kde dodnes působí samostatná složka nejen Konfederace politických vězňů, ale i Svazu PTP,“ připomněl předseda domažlického klubu Jiří Hezký.

Minutou ticha si účastníci setkání připomněli památku svých kamarádů, kteří v nedávné době zemřeli. Tichou vzpomínku věnovali Arnoštu Heránovi a Antonínu Pavlíkovi. „Vznik mnoha celoživotních kamarádství byl jedinou pozitivní odměnou za náš pobyt v táborech nucených prací,“ konstatoval Hezký.
Besedy na školách připravuje na září až prosinec se Svazem PTP organizace Člověk v tísni. Plánována je například na domažlickém gymnáziu i na základních školách v regionu.

Domažličtí pétépáci také zvolili vedení své organizace na následující tři roky. Ve funkci předsedy potvrdili Jiřího Hezkého. Výbor kromě něj tvoří Alena Horová, Ludmila Zelenková (která je zároveň novou pokladní spolku), Rostislav Holoubek, Josef Mikoláš, Jan Pilný, Antonín Hais a Josef Váchal.