Před Vánoci se se už spoustu let věnuje pečení perníčků Libuše Blažíková z Domažlic. Jejich zdobení pak také předvádí na různých vánočních výstavách.

„Naučila mne to moje babička, která bydlela ve Slavíkovicích. Byla velice šikovná a nás to všechny naučila, takže se dá říci, že perníčky peču odmala, připadá mi to jako odjakživa," prozrazuje se smíchem 71letá seniorka, která žije v Domažlicích od svých desíti let.

Ne každý je té nátury, že by dokázal trpělivě sedět a zdobit perník po perníčku.

„To máte pravdu. Ale já to dělám ráda. Kdyby tomu tak nebylo, tak perníčky dělat nebudu. Vždyť je to taková práce za korunu na hodinu," konstatuje s tím, že třebaže ceny surovin jdou nahoru, prodává perníčky na výstavách stále stejně ´draho´, jak sama říká.

„Materiál na perníčky jde hrozně nahoru, když to spočítáte, je to tak fifty, fifty. Perníčky zdobím moc ráda a bavím se tím. Rozhodně na tom nevydělávám, protože jsem taková drobet prodával, drobet rozdával," prozrazuje na sebe.

Paní Blažíková však po různých předvánočních akcích chodí ze zcela jiného důvodu.

„Jsem velice ráda mezi lidmi, ráda jim ukazuji zdobení perníčků, ale právě dnes jsem si zapomněla vzít vše potřebné. Většinou, když jsem tady v tvrzi na vánoční výstavě, celý den zdobím," říká.

Kromě malých perníčků se zaměřila na větší kousky, například perníkové stromečky či adventní kalendáře. Jak ji to napadlo?

„Leckdes vidíte něco nového, když máte vnoučata, ta si také dokáží vymýšlet," prohlašuje perníkářka.

Mohli jsme se přesvědčit, že zdobí perníčky, které mají nepočítaně tvarů.

„Je sice pravda, že si formičky na perníčky pořád přikupuji, formiček mám doma bedny, ale pak stejně dojde na to, že beru hlavně ty tradiční, osvědčené," líčí.

Zajímali jsme se o to, po jakých tvarech či druzích perníčků je největší sháňka.

„Řekla bych, že vždy po tom, čeho je málo. To lidi chtějí. Jeden rok požadují stromečky, další rok si jich ani nevšimnou. Letos se například líbí betlémky, které dají hromadu práce, a také adventní kalendáře. Mám je ve tvaru rybičky, srdíčka, ještě jsem měla stromy, ale ty už nejsou. Pak taky je zájem před začátkem prosince o Mikuláše a čerty. Drobné perníčky se prodají vždycky," poděluje se perníkářka o své zkušenosti a dodává, že to, co neprodá v tvrzi, většinou rozdá kolegyním a známým.

Pokoušeli jsme se vyzvědět recept, podle kterého těsto na perníčky, které se dají hned jíst, připravuje.

„Záleží však na tom, kde perníčky máte. Pokud máte v bytě ústřední topení, perníčky tam rychle ztvrdnou," upozorňuje paní Blažíková.

A recept?

„Mám hodně starý recept, který na perníčky používala paní učitelka Tomková. Ta byla opravdu moc šikovná, s ní se nemohu rovnat," popisuje s tím, že její recept si přesto trochu upravila a za roky pečení perníčků přivedla k jisté dokonalosti.

Však si ho také chrání jako poklad podobně, jako činí někteří kuchaři, cukráři a vůbec výrobci nejrůznějších dobrot. I z toho důvodu ještě dnes přineseme recepty na perníčky vyžádané od našich čtenářek.