Speedmarathon, akce v rámci celoevropské kampaně ROADPOL, je zaměřená na dodržování rychlostních limitů. Začíná ve čtvrtek 24. března v 6 hodin ráno. Bavorsko se účastní 24hodinového měřicího maratonu v rámci bavorského programu bezpečnosti silničního provozu 2030 Bayern mobil – Jistě do cíle. Do boje proti hříšníkům, kteří rychlost nedodržují, se zapojují i další spolkové země.

„Příliš rychlá jízda je hlavní příčinou vážných dopravních nehod,“ konstatoval bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann před začátkem devátého bavorského Blitzmaratonu s tím, že přibližně čtvrtina dopravních nehod na bavorských silnicích je způsobena rychlou jízdou.

Zleva: Franz Löffler, Martin Semecký, Štěpán Thomayer, Jan Benda a Karl Reitmeier.
Muž, který našel na podzim ztracenou osmiletou Julii v lese, dostal ocenění

V roce 2021 zahynulo v Bavorsku při rychlostních nehodách 109 lidí z celkového počtu 443 lidí úmrtí na silnicích.

„Nejde o to rozdat co nejvíce pokut. Náš měřicí maraton má za úkol přimět všechny účastníky silničního provozu, aby přísně dodržovali povolenou rychlost,“ zdůraznil Herrmann.

Více než 1800 policistů bude měřit rychlost na 2100 místech po celém Bavorsku až do pátku 25. března 6 hodin.

Všechna měřicí místa jsou nyní k dispozici na www.innenministerium.bayern.de.

Na osmém bavorském 24hodinovém bleskovém maratonu od 21. dubna 6:00 do 22. dubna 2021, 6:00 zjistila bavorská policie 7036 přestupků nedodržení rychlosti, a to i přesto, že byla předčasně zveřejněna měřicí místa. Smutné prvenství si drží motocyklista, který v roce 2020 na státní silnici u Bubesheimu jel místo povolené rychlosti 100 kilometrů za hodinu  rychlostí 231.