Kdo si někdy v minulosti všiml staré přikrčené chalupy poblíž autobusové zastávky v Pelechách a měl ji možnost vidět dnes, kdy ji její majitelé představili v takzvaně novém šatu, nemohl věřit svým očím.

Ještě před kolaudací totiž představila dvojice nadšenců objekt, který bude v budoucnu sloužit při zdejší cyklotrase jako penzion a zároveň jako místo,odkud bude možné podnikat vycházkya takévyjížďky do okolní nádherné přírody. Ves leží v nadmořské výšce 574 metrů a je z ní nádherný výhled do okolní krajiny, zejména směrem na Čerchov a Haltravu.

Majitelé penzionu počítají s tím, že návštěvníkům poskytnou také možnost vyjížďky na koních. V současnosti v moderní stáji, takovém koňském obýváku, dlí čtyři.

Exkurzi ve zmodernizované chalupě příchozím zpříjemnil mužský pěvecký sbor Haltravan, který si v Pelechách - alespoň podle slov zpěváků -udělal malou zkoušku na zítřejší Hyjtu a také na nedělní vystoupení v rámci Chodských slavností v Domažlicích.

A chlapi z Haltravanu nebyli zdaleka jediní, kdo chodskými kroji dvůr u penzionu, který dostal název "Chodská Strážnice", rozsvítili kroji.

Nejen místní, ale i ostatní příchozí hovořili o "přerodu" chalupy jen v superlativech. Objekt přestal hyzdit obec adokonce budí dojem, jakoby tuv této podobě stál odjakživa. Citlivá rekonstrukce mu více než prospěla ajeho majitelé dokázali, že když je vůle a chuť, dá se udělat opravdu hodně.

Na 1.videose podívejte ZDE

Na 2. videose podívejte ZDE

Na 3. video se podívejte ZDE

A na poslední ZDE