Proto obec hledala náhradní řešení, jak doručit alespoň základní potraviny zejména starším občanům, kteří nemají možnost si pravidelně dojíždět na nákup.

„Nejbližší prodejna je v Mířkově, ale jednodušší je dojet si nakoupit autobusem do Horšovského Týna. Tím ale člověk ztratí půl dne,“ tvrdí starosta Semněvic Josef Hálek. „Především ale máme v obci několik starších lidí, kteří si do obchodu zajet prostě nemohou a nemají ani nikoho, kdo by se jim o nákup postaral,“ vysvětlil Hálek.

Vedení obce se pokoušelo problém vyřešit například pojízdnou prodejnou, ta však nebyla ekonomicky výhodným řešením.

„Pojízdná prodejna vyjde draho. Museli bychom na ni prodejci přispívat, a přitom by se ani jemu moc nevyplatila,“ vysvětlil starosta s tím, že ceny potravin v prodejně jsou vysoké.

Nakonec Semněvičtí přišli s jednoduchým a fungujícím řešením. Místní hospodský Zdeněk Horáček objednává na základě poptávky obyvatel pečivo a to pak v budově obecního úřadu prodává Markéta Badačová.

„Kolem deseti nebo dvanácti starších lidí od nás pečivo pravidelně odebírá,“ říká Badačová a dodává, že v jedné z místností u ´prodejny´ už funguje i malá klubovnička, kde mohou zákazníci společně posedět a popovídat si.

„Nakonec u nás tenhle systém funguje dobře,“ myslí si starosta. „A jsem rád, že se tady našli lidé, kteří ostatním pomáhají,“ dodal.