„Mezi lidmi jsou dlouhodobě nejpopulárnější perníčky ve tvaru komety, zvonečku, rybičky a srdíčka," vypozorovala.

Typickou vánoční sladkost zdobí na několika adventních akcích, pravidelně například v domažlickém seniorském penzionu v Baldovské ulici. Perníčky peče a zdobí také na předchozí objednávku, kvůli pracovnímu a časovému vytížení ale už v menších objemech než v dřívějších letech.

„Letos jsem už kromě zhruba čtyř stovek malých perníčků pekla i větší statek, betlém nebo 10 menších chaloupek," shrnula.

Před svátky pravidelně peče hned dva typy perníčků. „Na dekorativní perníky, které jsou tvrdší, aby držely tvar, do těsta dávám méně omastku, málo medu a přidávám i mléko," popisuje.

Aby perníčky byly voňavé, nesmí v těstě chybět směs koření. „Někdy použiji hotovou, někdy si míchám vlastní. Základem jsou skořice, hřebíček, nové koření, fenykl. Pak se může přidat i anýz a badyán, ale tyto dvě ingredience tam úplně nutně být nemusí. Vše míchám ve stejném poměru, nedávám ničeho víc, zvolím třeba čajovou lžičku a pak dávám od všeho koření jednu čajovou lžičku. Dám vše do skleničky, zavřu ji a protřepu," říká Heřmanová.

Těsto nejsilněji ovoní hřebíček. „Mám bývalý mlýnek na kávu, který mi slouží už jen na mletí tohoto koření."

Při pečení se postupně uvolňuje vůně koření.
„Když použiji připravenou směs a mám pocit, že není úplně výrazná, přidám do této koupené směsi trochu hřebíčku navíc," radí domažlická perníkářka.

Na klasické kulaté perníčky (měkké), které jsou primárně určeny k jídlu a nikoliv k dekoraci, používá paní Heřmanová bohatší recept.
„Dávám do něj 1/4 kg tuku (např. Hery), 1/4 kg medu a 4 vajíčka," vypočítává.

Poměrně jednoduchý je recept na bílou polevu, kterou perníčky zdobí. „Tvoří ji bílek, cukr a jen pár kapek citronu kvůli barvě."

Tvořítka, kterými polevu vytlačuje, si Jitka Heřmanová vyrábí z květinářské fólie, z níž vystřihne trojúhelníky, ze kterých složí kornout. Špičku je třeba odstřihnout podle toho, jak široký chceme pruh polevy, která z tvořítka vytéká.

Perníčky Jitky Heřmanové si od ní o Vánocích užijí desítky lidí. Její rodina však jejich chuti neholduje.

„U nás jsou nejpopulárnější linecké cukroví a vanilkové rohlíčky. Perníčky se u nás nejí, ale slouží na ozdobu. Držíme tradici staročeského živého stromku, na který věšíme ozdoby ze včelího vosku, usušené plátky pomeranče, slaměné ozdoby, ořechy a právě perníčky. Tato kombinace nádherně provoní náš domov," říká perníkářka.