Letos 72letá nevěsta celý život pracovala jako prodavačka, navíc se starala i o tři děti – dceru a dva syny. Její o rok starší manžel pracoval v Klenčí jako údržbář.

Mají nějaký recept na spokojené a hlavně celoživotní manželství?

„Recept, to ani ne. Máme se ale stále rádi. Když rostly děti, měli jsme se co otáčet a na nějaké škorpení nebyl ani čas. To teď, když jsme oba v důchodu, si máme čas ´vyměňovat názory´. Občas se s mužem vadím, když něco po sobě neuklidí," směje se paní Pavlíčková.

Posléze ještě dodává: „Padesát let hrozně rychle uteklo. A určitě nám to spolu vydrželo hlavně proto, že jsme žili trochu jinak než někteří dnešní mladí. Mají spoustu různých příležitostí, řada z nich peníze, o kterých se nám mohlo tehdy zdát – možná je to důvod, proč se tak snadno rozvádějí."

PADESÁT LET RYCHLE UTEKLO. Manželé Anežka a Josef Pavlíčkovi z Dílů si připomněli obřad před půlstoletím.

„Ceníme si jejich zkušeností i tolerance v životě. Víme, že život naší obce ovlivňují lidé, kteří tu bydlí. Jsem proto rád, když jsou mezi nimi ti, kteří dokáží držet slib, který si dali: Žít společně v dobrém i zlém. Přejeme jim pevné zdraví, rádi se s nimi setkáme za 10 let při svatbě diamantové," poznamenal k ´Zlatým manželům´ starosta Vlastimil Anderle.

Dílští zastupitelé manželům Pavlíčkovým uspořádali malou oslavu v hotelu Sádek, kde pro ně přichystali občerstvení a ještě jim zahrál dudák Jan Morysek z Klenčí.