Rodina oznámila, že se muž ztratil při procházce v okolí Květkovic, které se nachází v těsné blízkosti Kolovče. Během nedělního zásahu pak vyšlo najevo, že pohřešovaný může být v ohrožení života, protože v minulosti prodělal mrtvici.

Jan Šlajs, který žije na samotě v Květkovicích, si zhruba v šest hodin za statkem všiml dvou mihotajících se světel: „Slyšel jsem volání, běžel jsem tam, nabídl rodině pomoc. Doma jsem vzal čtyřkolku, současně mi volal kamarád, ať přijedu do Kolovče, že je vyhlášeno pátrání,“ sdělil dvaadvacetiletý Šlajs. Spolu s Jakubem Vágnerem jsme okamžitě vyrazili do terénu, byl nám vymezen okruh hledání,“ řekl Šlajs. Spolu s mladíky vyrazili hledat na čtyřkolkách i hasiči.

Ztraceného muže přitom zahlédl v neděli odpoledne kolem druhé hodiny Šlajsův bratr. Netušil ovšem, že se muž za pár hodin stane hledaným.

Na domažlickém náměstí už stojí vánoční strom, přijel z Postřekova.
Na náměstí v Domažlicích už stojí vánoční strom, přijel z Postřekova

Podle Šlajse příbuzní muži telefonovali, bylo mu špatně rozumět, a v tu chvíli byl hovor ukončen. Od té doby měl prý telefon nedostupný. Rodina pochopitelně dostala o muže strach, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu.

Příbuzní nejprve hledali muže sami, později zavolali na pomoc hasiče.

Muže našel Jan Šlajs spolu s Jakubem Vágnerem na samotě dva a půl kilometru vedle Květkovic, na místě zvaném Kotrbov-Dohalice. „Byl dezorientovaný, vyčerpaný, bylo vidět, že jsme ho objevili právě včas, “ sdělil Šlajs. Nakonec se ukázalo, že se hledanému vybil telefon.

Do akce se zapojily sbory dobrovolných hasičů z Kolovče, Chocomyšle a Chudenic. Profesionální hasiči přijeli ze Staňkova a z Domažlic.