Školákům stačí přečíst knížku a odpovědět na otázky s ní spojené. Za každou knížku a správné odpovědi získají bonus 50 korun. Tyto bonusy pak dají všichni dohromady a společně odešlou peníze někomu, kdo je opravdu potřebuje.

Začátkem dubna se páťáci seznámili s knížkou Jiřího Žáčka Aprílová škola.

„Po jejím přečtení jsme se otestovali, jak už je u nás zvykem, a přidělené peníze – 1 650 korun – jsme obratem poslali na charitativní projekt Kuře pomáhá dětem. Jedná se o projekt, který se opakuje každoročně vždy na Velikonoce," prozradily za celou třídu žačky Nikča, Kačka a Bety. „Jelikož ale poctivě čteme, další peníze z otestovaných knížek – 1 900 korun – jsme odeslali na charitu Knížka pro prvňáčka. Díky tomuto příspěvku naši letošní prvňáčci dostanou opět knížku při pasování na čtenáře v knihovně zadarmo," dodaly.

Před několika měsíci navíc staňkovští školáci přispěli také částkou 2 650 korun Kristýnce, která je postižena dětskou mozkovou obrnou a od dětství je na vozíku.

„V letošním školním roce jsme tedy jako třída 5.B již věnovali na charitativní projekty celkem 6 200 korun a to ještě není konec školního roku," radují se školačky.