Na těchto příjemných posezeních při chlebíčku, roládě a sklence vína pravidelně vystupuje i pasečnický ochotnický soubor „Pasečnice sobě“.

V tomto roce si jeho členové připravili pásmo vtipů a drobných scének, které přítomné velmi pobavily. Hezkým oživením bylo i recitační vystoupení dvanáctileté Rozárky Přibkové, která se letos přidala k hercům jako nová členka souboru. Její babička Marie Přibková k tomu řekla: „Rozárka navštěvuje již několik let dramatický kroužek v Domažlicích a je nadšená, že si může v Pasečnci zahrát na skutečném jevišti.“

Rozárka Přibková spolu s pasečnickými ochotníky bavila v sobotu místní seniory. Herci zároveň zvou zájemce na svoji novou veselohru „Nález třídní knihy“ 29. 12. a 11.1.Zdroj: Jiří Kotlan

Místní ochotníci tímto prakticky zahájili další, v pořadí již šestnáctou, divadelní sezónu. Připravili si pro ni svoji novou autorskou veselohru s názvem “Nález třídní knihy“.

„Skupina pasečnických dědků se rozhodne, že se budou na stará kolena ještě vzdělávat, a založí si proto vlastní akademii,“ říká autor a režisér hry Jiří Kotlan. „Jak to ale dopadne, to vám neprozradím. Na to se přijďte podívat na premiéru, která se uskuteční v sobotu 29. prosince, nebo na reprízu v pátek 11. ledna. Obě tato představení se budou hrát od 19 hodin v sále místní hospody v Pasečnici. Vzhledem k omezené kapacitě sálu je však určitě užitečné si rezervovat místa předem na telefonním čísle 606608171,“ doplňuje Kotlan.

Žáci ZŠ Koloveč si během podzimu připomínali vznik republiky.
Žáci ZŠ Koloveč si připomínali výročí republiky