Na těchto příjemných posezeních při chlebíčku, roládě a sklence vína pravidelně vystupuje i pasečnický ochotnický soubor „Pasečnice sobě“.

V tomto roce si jeho členové připravili pásmo vtipů a drobných scének, které přítomné velmi pobavily. Hezkým oživením bylo i recitační vystoupení dvanáctileté Rozárky Přibkové, která se letos přidala k hercům jako nová členka souboru. Její babička Marie Přibková k tomu řekla: „Rozárka navštěvuje již několik let dramatický kroužek v Domažlicích a je nadšená, že si může v Pasečnci zahrát na skutečném jevišti.“

Rozárka Přibková spolu s pasečnickými ochotníky bavila v sobotu místní seniory. Herci zároveň zvou zájemce na svoji novou veselohru „Nález třídní knihy“ 29. 12. a 11.1.

Místní ochotníci tímto prakticky zahájili další, v pořadí již šestnáctou, divadelní sezónu. Připravili si pro ni svoji novou autorskou veselohru s názvem “Nález třídní knihy“.

„Skupina pasečnických dědků se rozhodne, že se budou na stará kolena ještě vzdělávat, a založí si proto vlastní akademii,“ říká autor a režisér hry Jiří Kotlan. „Jak to ale dopadne, to vám neprozradím. Na to se přijďte podívat na premiéru, která se uskuteční v sobotu 29. prosince, nebo na reprízu v pátek 11. ledna. Obě tato představení se budou hrát od 19 hodin v sále místní hospody v Pasečnici. Vzhledem k omezené kapacitě sálu je však určitě užitečné si rezervovat místa předem na telefonním čísle 606608171,“ doplňuje Kotlan.