Dvacet pět nápaditých masek se sešlo před polednem v místní hospodě „U Vovčáků“, kde pro ně manželé Kafnerovi připravili výbornou polévku z pěti slepic, věnovaných několika pasečnickými občany. V pravé poledne masopustní průvod vyrazil na obchůzku po všech místních chalupách. S vozem taženým koňmi je již tradičně doprovázel Matouš Dufek a řada občanů s dětmi.

Mezi maskami bylo možné vidět například včelku Máju, postavičky z Mrazíka, muchomůrku, kuchaře, tlustého pantátu, holubici, čaroděje, Herryho Pottera a jiné. Jako jedna z dokonalých pirátek z Karibiku nechyběla ani starostka Pasečnice Marie Svobodová. Je zajímavé, že žádné z masek se zde již příštím rokem neopakují – každý rok jsou to velmi pečlivě připravené originály, které aktéři do poslední chvíle tají.

Místní měli pro masky připravené koblihy, chlebíčky a někde i sekanou a všude přirozeně nějakou tu skleničku na zahřátí. Masky jim za to malovaly na tváře rtěnkou srdíčka, posypaly je konfetami a vše doprovázel smích a dobrá nálada. Nakonec se všichni sešli opět v hospodě, kde dojedli polévku, dali si chleba s domácím sádlem a cibulí a společně si i zazpívali.

Za uspořádání celé této velmi povedené akce patří velký dík starostovi místního Sboru dobrovolných hasičů Zdeňku Kaufnerovi a především jeho ženě Mileně, která nám řekla: „Masopust organizuji se svým mužem již po dvacáté a jsem ráda, že velká většina obce to podporuje a dobře se baví. Doufám, že brzy se toho po nás ujmou mladší a že tradice bude pokračovat.“ - A my v to věříme také!

Autor: Jiří Kotlan

Ilustrační foto
Tip deníku: Bike bál nebál ve Kdyni