„Den před premiérou jsme měli generálku, která nedopadla právě nejlépe,“ říká režisérka spolku a dodává: „Opět se prokázalo staré známé pravidlo. Čím horší generálka, tím lepší premiéra.“

A má pravdu. Zaplněný sál hostince U Vovčáků se během tří dějství náramně bavil, návštěvníci vesnického divadla si o přestávkách vzrušeně vyměňovali dojmy. „Je to bezva, když se ve hře objeví řeči, které narážejí na osoby nebo věci z místa a okolí. Režisérka to opravdu krásně upravila,“ sdělovala nám dojmy starší paní, ale nepřála si publicitu.„Bylo to super, moc jsem se bavila,“ uvedla Deníku paní Tichá z Domažlic.

„Jsem ráda, že diváci naši hru opět dobře přijali, že se bavili. To bylo ostatně znát během představení, kdy hercům tleskali, což činili i během písniček,“ pochvaluje diváky i herce Skarlandtová s tím, že na nastudování hry měli oproti předchozím letům daleko méně času. Jejich snahu ocenil i starosta SDH Pasečnice, pod jehož hlavičkou spolek hraje, Zdeněk Kaufner. Každá z žen spolku – od hereček až po pomocný personál – od něj dostala při premiéře květinu.