Premiéru nové hry diváci mohou vidět již tuto sobotu v sále místní hospůdky U Vovčáků v Pasečnici od 19:00 hodin. Novou veselohru napsal a režíruje Jiří Kotlan.

„Jsme rádi, že se opět společně setkáváme na divadle v Pasečnici v již šestnácté  sezoně ochotnického souboru Pasečnice sobě. Obdobně jako v posledních šesti sezonách vám nabízíme vlastní autorskou veselohru, tentokrát ze školního prostředí,“ zní slova herců z Pasečnice.

Z generálky nové veselohry pasečnických ochotníků.Zdroj: Ochotnický spolek Pasečnice sobě

Skupina pasečnických chlapů Vejmelka, Trdlík a Vošmrda u piva vzpomíná na školu a dostanou nápad dále se vzdělávat. Spolu se svým bývalým učitelem zvaným Páprda se rozhodnou založit si vlastní školu – „1. chodskou soukromou akademii se sídlem v Pasečnici“. Protože ale nemají nikoho, kdo by tam učil, podělí se sami nejen o role studentů, ale i o role profesorů a také managementu školy. Jedinou skutečnou profesorkou je slečna Nejezchlebová. Studium jim přináší řadu zajímavých situací, ale i mnoho komplikací, mimo jiné i rodinných, a obtížně ho zvládají. Proto se nakonec rádi vrátí ke svým původním profesím.
Tato divadelní sezona a nová hra Nález třídní knihy jsou mimořádné tím, že v souboru se poprvé od roku 2013, kdy soubor přešel na „cimrmanosvký“ styl divadla, objevují i herečky Maruška Svobodová a mlaďounká, leč šikovná Rozárka Přibková. Nováčkem je rovněž student domažlického gymnázia Tomáš Ircing.

Všichni herci z Ochotnického spolku Pasečnice sobě vás všechny na svou novou autorskou veselohru s názvem Nález třídní knihy srdečně zvou a s některými se též těší na její chystané reprízy. Nejbližší se uskuteční v pátek 11. ledna 2019!

Ilustrační foto.
Pořídí traktorový sypač