Protože delegace z Kümmersbrucku přijela na holýšovský městský ples, vypravili se tentokrát na oplátku Holýšovští na obecní ples do Německa.

Mezi delegací byl například i čerstvý zastupitel města Ondřej Švarc. „Obecní ples v Kümmersbrucku je v souvislosti s masopustem tradičně maškarní,“ řekl na úvod, a tím i předznamenal, že se celá delegace patřičně vymódila. Vzorem pro jejich kostýmy se stal hrabě Drákula, tudíž nechyběly pláště, cylindry a především upírské tesáky. Tyto kostýmy obstarala místostarostka Alena Burianová a radní Martin Pytlík. Proč tento kostým, vysvětlil Švarc: „Každý rok pořádají s místní pionýrskou skupinou tábor pro děti a téma posledního byl animovaný film Hotel Transylvánie.“

Okostýmovaná delegace.Zdroj: Město Holýšov

Na plese se vedle tanečního vystoupení místního karnevalového spolku Narrhalla udílela vyznamenání Narrhally významným osobnostem nejenom Kümmersbrucku. Ocenění se dočkal i holýšovský starosta Libor Schröpfer. Atmosféru celého večera zhodnotil jako výbornou. „Ples se vydařil a partnerské vztahy je třeba utužovat nejen oficiálními návštěvami, “ řekl Schröpfer.