S jeho budováním začal obecní úřad minulý týden.

„Parkoviště o pěti stáních jsme se rozhodli vybudovat kvůli chaosu, který u školky, hlavně mezi sedmou a osmou hodinou ranní pravidelně panoval. Rodiče, kteří vozí své děti do školky neměli kde zastavit kvůli neukázněnosti některých našich občanů, kteří svá auta nechávají stát právě v těchto místech,“ řekl koutský starosta Václav Duffek.

Obec na vybudování parkovacího prostoru, který vzniká na zahradě školky, uvolnila vlastní finanční prostředky. „Celkové náklady se pohybují kolem dvou set tisíc korun a hrazeny jsou z rozpočtu obce,“ dodává Duffek.


Kromě parkoviště dostane školka ještě nové oplocení zahrady, vstupní vrátka a vrata.


„Jsme moc rádi, hlavně kvůli rodičům. Když jsme dělali nějakou společnou akci, stala se ulice před školkou téměř neprůjezdná. Ačkoliv se jedná jen o pět parkovacích míst, bude to určitě znát. Velice vítáme i nová vrátka a oplocení, které bylo už celé poničené a rezavé,“ řekla ředitelka koutské školky Hana Holubová.


Ačkoliv si vybudování parkoviště vyžádalo zmenšení školní zahrady, nikdo si nestěžuje.

„Zahrada se sice o kousek zkrátila, ale jde o část, která se nevyužívala. Díky vybudovanému parkovišti se asymetrický tvar zahrady hezky zarovnal,“ dodává Holubová.