„Před rekonstrukcí šlo o zaneřáděné, nepěkné zarostlé parkoviště, označení 'provizorní' je ještě slušné slovo," uvedl místostarosta Horšovského Týna Václav Mothejzík s tím, že nově upravená plocha nyní nabízí téměř dvacet parkovacích míst.

Ta by měla sloužit pro všechny, kteří si chtějí ve městě vyřídit své záležitosti, především pak pro návštěvníky pošty. I proto bude bude stání na parkovišti omezeno na 45 minut.

„Stávalo se totiž často, že ráno parkoviště obsadily automobily žáků ze sousední střední odborné školy a středního odborného učiliště. Lidé, kteří si chtěli zajet na poštu pak 'kroužili' kolem a hledali místo, kde zaparkovat. To by se 45minutovým omezením stání mělo změnit," doufá Mothejzík.

„Omezené stání nemá rád nikdo, ale tady by to vlastně mohlo být docela prospěšné. K zaběhnutí na poštu nebo jinam to bohatě stačí a alespoň tu nebudou vystávat auta celý den a prostřídají se všichni, kdo potřebují," myslí si obyvatel Horšovského Týna Miroslav Hodan.

Část parkovací plochy ovšem není v majetku města, zůstane proto bohužel v neutěšeném stavu. Včera zároveň začala výstavba chodníku v ulici Jindřicha Jindřicha pro zvýšení bezpečnosti chodců, velkým přínosem pro dříve neosvětlené parkoviště by měla být i nová lampa.