Významnou finanční injekci pro obec Pařezov znamená dotace, kterou jí přiřkl na nutnou modernizaci budovy obecního úřadu Plzeňský kraj. Pro obec s necelou půl druhou stovkou trvale žijících obyvatel a ročním rozpočtem mírně přesahujícím milion znamená dotace ve výši 220 000 korun opravdu hodně.

„Jsme rádi, že jsme byli s žádostí o dotaci úspěšní, neboť potřebujeme vyměnit stará a nevyhovující okna v budově obecního úřadu. Původně jsme se zastupiteli uvažovali, že obec bude muset ze svého přidat ještě dalších 280 tisíc korun, zvažovali jsme společně rozložení prací do dvou let, ale to už nepřichází v úvahu. Nechal jsem si udělat nabídky firem a došli jsme k tomu, že tak velký podíl obce na opravách nebude potřebný,“ pochvaluje si pařezovský starosta Pavel Konop.

Díky vypracovaným nabídkám firem Pařezovští zjistili, že na zamýšlené práce postačí suma kolem 400 000 Kč.

„Tím pádem bychom jako obec dopláceli na výměnu oken a s ní spojené práce, menší sumu. Počítáme nejen s výměnou oken, ale také s drobnými opravami fasády a také omítek v sálu, který je jedinou větší místností v obci, kde se obyvatelé mohou při nejrůznějších příležitostech scházet,“ podotýká starosta Konop s tím, že pokud mají dostát podmínkám dotace, která má pokrýt minimálně 60 % nákladů, bude obec muset doplatit minimálně částku do zhruba 370 000 korun, což v daném případě splní .

„Oproti předpokladu necháme provést veškeré zamýšlené práce v tomto roce. Výměnu oken a další potřebné však naplánujeme až na září. Nechceme to zbytečně uspěchat, potřebujeme vybrat z nejvýhodnějších nabídek a také uzavřít se zhotoviteli smlouvy,“ zakončil starosta Pařezova s tím, že na léto mají firmy, které nabídky podaly, již naplánovanou práci a obci zářijový termín vyhovuje.