Každý volič se proto mohl ihned po svém zodpovědném kroku posilnit.
Někteří, jako například Stanislav Horák, který dorazil k volbám v pátek kolem půl čtvrté, se drželi tohoto pořadí.

„Mám za sebou zodpovědný úkol. Bylo to velice namáhavé. Musel jsem si vymněnit brýle, abych mohl vůbec odvolit. Proto si zasloužím odměnu,“ řekl zvesela a ihned si natočil své oblíbené pivečko.

Jiní voliči zase vsadili na opačný postup.
„Ještě to nemám dopodrobna rozmyšlené. Dám si ještě pár kousků a půjdu na to,“ řekl Jan Řezníček a dodal, že takové prostředí zaručuje vždy velkou účast voličů.

A měl pravdu, v Pařezově přišlo k volbám 83,5 % občanů. Členové volební komise se sice museli po dobu konání voleb ´žinýrovat´ a odměny v podobě zlatavého moku se vzdát, za to úřadovali v krásném prostředí. Nad hlavami jim visela karnevalová výzdoba.

„Sál máme vyzdobený pořád, výzdobu nesundaváme, protože dá hroznou práci ji zase zpátky pověsit,“ řekl předseda volební komise Karel Štovíček, který přísně dohlížel na průběh voleb a stejně přísným okem sledoval, aby se některý ze členů nenechal zlákat orosenou sklenicí. Podle jeho slov uvítali prvního voliče okamžitě po otevření volební místnosti.

„Už za pět minut dvě tady čekal první volič a za ním přišel hned další. Nejvíce práce budeme mít tak kolem šesté. Lidé spojí příjemné s užitečným. Odvolí a posedí si v hospodě, aby mohli všechno společně probrat. Jako v každé vesnici i tady tvoří hospoda gró a odehrává se v ní veškeré dění,“ dodal Šťovíček.

Hospoda v Pařezově nemá hospodského, zde si každý, kdo má chuť na pivko, sám natočí, na účtenku si udělá čárku, umyje sklenici, zaplatí a spořádaně odejde. Zásoby do hospody doplňuje sám starosta, takže těžké rozhodování v Pařezově určitě neměli.