„Hlavním důvodem je podle mě to, že je tu pokojné a příjemné místo. Do Domažlic nebo do Poběžovic je to kousek a autobusové spojení je dobré. Děti se dostanou snadno do školy, rodiče do práce. Lidé sem prostě přicházejí, protože je tu klid,“ domnívá se starosta Pařezova Václav Faina.

Od začátku září probíhá zasíťování parcel. Ty jsou již téměř připraveny na stavbu domků. Na jedné z nich se podle starosty začne stavět již příští týden.
„Máme tu celkem čtvrnáct parcel, buduje se opravdu hodně. Nemíníme ale celou obec zastavět, chceme aby lidé měli prostor. To je na vesnici důležité,“ tvrdí starosta.

Rád by také proměnil louku vedle obecního úřadu na park. „S tou myšlenkou si pohrávám již několik let. Louku využíváme na různé akce jako je stavění májky nebo hasičské soutěže. Proto bychom zde rádi vměli park, lavičky a hřiště pro děti. Prostě vytvořili příjemné centrum Pařezova,“ objasňuje Faina.
I když je idea parku zatím ve stadiu návrhů, Pařezovští se k ní podle starosty přidávají.
„Postavit park a hřiště pro děti je dobrý nápad, alespoň si bude mít drobotina kde hrát a nebude dělat nepořádek doma,“ usmívá se Lucie Šoukalová z Pařezova.
Zpříjemnit život nejen obyvatelům obce by měla i oprava hlavní silnice na jejím okraji. Měla by stát několik milionů korun a rekonstrukce je plánovaná na příští rok.