V uplynulých dnech však na jejich návsi přibyl další pařez, a to po jehličnanu – stříbrném smrku, který se tyčil do výše nad křižovatkou. „Obec strom nechala porazit, já to tu teď uklízím. Byl to nemocný strom a hrozilo, že padne na lidi,” řekl Deníku Jiří Pihrt ze Kdyně, který se Brnířovským stará o les i veřejnou zeleň a Deník ho zastihl při uklízení toho, co zbylo z mohutného stromu.

Jeho slova nám potvrdila následně i pracovnice obecního úřadu. „Bylo štěstí, že byl včas pokácen. Když ho poráželi, tak se celý rozlomil už ve chvíli, když ho začali řezat. Odborná firma ho pokácela a pracovník obce dostal na starost úklid. Pokud by se tam strom nechal a náhodou se podobně rozlomil třeba za větru, bylo by to špatné. Mohl způsobit škody nebo dokonce neštěstí,” potvrdila nám Věra Jandová.

Po velikánu tak zbyl na brnířovské návsi další pařez. Zkoušeli jsme zjistit, co s ním vedení obce hodlá dělat, zda ho na místě ponechá , ale starosta Zdeněk Šup měl nedostupný telefon.

„Nechali tam větší pařez, takže ho asi vytrhnou i s kořeny. Přesně nevím, jak dlouho strom na návsi stál, ale zkoušeli jsme počítat letokruhy na pařezu a došli jsme k číslu 76,” uvedl Deníku obyvatel Brnířova Josef Husník.