Co vandalové poničili, dobrovolníci opravili a jejich práce zůstává v dobrém stavu i nadále.

„Pomník vypadá konečně tak, jak má, dělá čest památce pana Koumala a jsem rád, že od něj vandalové, co ho předtím tak zřídili, drží ruce pryč," říká František Kellner z Horšovského Týna, nadšenec do vojenské historie. „Snad to tak bude i nadále. Takových pomníků by se mělo opravit víc," poznamenává.

Obec Blížejov se původně pokoušela do obnovy dlouho zničeného památníku zapojit armádu, která je jeho vlastníkem, ta však neprojevila žádný zájem.

Když starosta Blížejova prostřednictví našeho Deníku vyzval historické a vojenské kluby ke spolupráci, ozval se Klub vojenské historie Československé lidové armády.

Zatímco obec se postarala o zvelebení okolí památníku, klub ČSLA z Kolína nechal vyrobit novou pamětní desku, aby opět důstojně připomínala pilota letectva Československé lidové armády kapitána Koumala.

Ten v únoru roku 1967 přelétal nad Domažlickem, když mu nečekaně selhal stroj. Mnozí věří, že se Koumal zasloužil i o to, že stroj nedopadlo přímo do Blížejova, ale byl nasměrován do neobydlené oblasti.