To v novém zastupitelstvu obsadí šest křesel, sedmé pak patří nezávislé kandidátce Miluši Šinkové, která získala druhý nejvyšší počet hlasů.

O přízeň voličů bojovalo kromě sdružení i celkem osm nezávislých kandidátů, přičemž jeden z nich na poslední chvíli odstoupil.

„Myslím, že lépe to asi dopadnout nemohlo," říká Javorský. „V zastupitelstvu teď budou lidé, kteří pro naši obec opravdu chtějí něco udělat, ne jako ta předešlá parta," dodává.

Otovské zastupitelstvo se rozpadlo začátkem ledna letošního roku poté, co odstoupili tři zastupitelé zvolení na kandidátce Nezávislí 2010. Na případnou funkci rezignovali i jejich náhradníci, čímž se otovské zastupitelstvo stalo neusnášeníschopné.

Z původního zastupitelstva zůstávají ve vedení obce dosavadní starosta Miroslav Javorský, místostarosta Petr Konáš a zastupitelka Jaroslava Šťastná. Podle Javorského by funkce starosty a místostarosty mohly zůstat obsazeny stejně jako doposud. „Ale dopředu to tvrdit nemohu, to budeme muset ještě všichni společně projednat," poznamenává. Ustavující schůze nového zastupitelstva by měla proběhnout do 10. srpna.

V malé obci, která má 102 obyvatel, dorazilo k volební urně 72 z 86 registrovaných voličů.

Do volební síně v budově obecního úřadu se v sobotu odpoledne vydal volit i Vlastimil Mazza. „Doufám, že tady bude fungovat nějaké rozumné zastupitelstvo jako tady vždycky bývalo," poznamenal poté, co vhodil svůj hlasovací lístek do volební urny.

Zvolení členové zastupitelstva

Sdružení Nezávislí
Petr Konáš - 49 hlasů
Miroslav Javorský - 37 hlasů
Jaroslava Šťastná - 29 hlasů
Jiří Poledník - 32 hlasů
Bohumil Kořínek - 23 hlasů
Michal Mádr - 28 hlasů

Nezávislý kandidát Miluše Šinková
Miluše Šinková - 43 hlasů