Dušan Kopča, velitele klenečské hasičské zásahové jednotky odpovídal na následující otázky.

Kolik členů máte k dispozici pro zásahovou jednotku? Jaké máte vybavení, jak často zasahujete a které z výjezdů z poslední doby vám uvízly v paměti?

V naší zásahové jednotce JPO2 je jedenáct lidí. Průměrně zasahujeme jednou až dvakrát měsíčně. Vybavení máme dostatečné, nevyjíždíme pouze k dopravním nehodám. Zasahujeme u venkovních i vnitřních požárů, hubení vos, kalamity a dalších událostí. Máme pět členů prozkoušených na motorové pily a všichni muži z jednotky mají proškolení na dýchací přístroje.

Nedávno jsme byli vůbec poprvé likvidovat sršně u Šimanuc mlýna. Od té doby víme, že na sršně se musí jít kvečeru, protože když se na ně jde odpoledne, sice jejich ´obydlí´ zlikvidujeme, ale ti, co se do něj vracejí, dokáží dělat neplechu.

Zásahový vůz SDH Klenčí.

V poslední době jsme zasahovali například u požáru stohu v Újezdě. Poměrně hodně práce bylo počátkem srpna při vichřici. Tehdy Spartakovci slavili výročí, vítr jim zbořil stan, my jsme v té době zasahovali na Lískové, kde padly stromy a byl zlomený sloup elektrického vedení. Vyjíždělo se i na Poběžovicko k Vranovu. Odpoledne bylo velmi hektické a ten den jsme vyjížděli ještě kvečeru.

Zasahovali jsme i den předtím, a když jsme chtěli natankovat, tady v Klenčí benzinky bez proudu nefungovaly. Uspěli jsme pak v Draženově, ale akutní to nebylo, pohonné hmoty by nám vystačily, šlo však o to, aby byla technika připravená na další den.

SDH Klenčí v akci.