Co říkáte tomu, že budete mít konečně možnost svůj předmět vyučovat i praktickým způsobem v nových dílnách? Už víte, co si tam žáci jednotlivých ročníků jako první výrobek podle učebního plánu udělají?

Konečně jsem se dočkala! Nejdříve se myslelo, že dílny budou během roku, ale nebyly dotace. Nakonec vše trvalo dva roky, po tu dobu jsme probírali hlavně teorii, teď budeme dohánět. Materiál na plánované výrobky máme objednaný.

Do dílen budu chodit s žáky 6. až 9. ročníků, přičemž možnost dílny využít jsme nabídli i na I. stupni, například 5. třída by je mohla také využít, protože ve svých pracovních činnostech mají také řezání a podobné jednoduché zpracování dřeva.

Jako první výrobek budou šesťáci zhotovovat brousítko na dřevo, to je klasika. Sedmáci už to budou mít složitější, vyrobí kočičku, tam už jsou třeba šikmé řezy. Žáci osmých tříd by měli vyrábět sázecí kolík, ale jelikož dílny ještě neměli, budeme začínat od jednodušších věcí, ale na sázecí kolík také dojde. Letošní deváťáci mají základy z práce v dílně ze šesté třídy, snad si z nich něco pamatují. S nimi hodlám vyrábět počítadlo; ze dřeva budou řezat hranolky, dále ohýbat plasty, což už také dělali. Kuličky na počítadlo jsou polotovar a už je máme nakoupené.