„V obci má každý vlastní studnu a bytový dům má jeden vlastní vrt. Máme v obci patnáct studen a z rozborů, které jsme si nechali udělat, víme, že voda v nich není kvalitní. Problémem jsou dusičnany i železo,“ uvedl osvračínský starosta Milan Strakoš s tím, že problémem je rovněž nedostatek vody v letních měsících.

„Zemědělské družstvo vrty potřebovalo, když v Osvračíně hospodařilo, ale teď jsou už nějakou dobu nevyužívané,“ řekl starosta k nákupu dvou vrtů o hloubce 18 a 43 metrů.

„Nechali jsme si tedy udělat rozbor kvality vody a zjistili jsme, že kromě drobných úprav vody, které jsou vždy nutné, jde o zdroj kvalitní. Nechali jsme otestovat i kapacitu vrtů a podle všeho nám mohou posloužit jako vydatný zdroj pro veřejný vodovod,“ poznamenal Strakoš.

Vedení obce si nyní nechá vyhotovit projekt, který by upřesnil, co všechno by pro obec znamenalo zbudování vodovodu a rozvedení vody a kolik by bylo zapotřebí do celé akce investovat.

„Pak požádáme o vydání územního rozhodnutí a budeme samozřejmě shánět i někoho, kdo by tnám na vodovod přispěl,“ zakončil starosta.