Před třemi týdny se Osvračínští poprvé setkali u nového baru v Malém sále tamního zámku. Kromě zámku samotného je středobodem setkávání Osvračínských při nejrůznějších akcích i zámecký park. Proto obec pokračuje v projektu na jeho rekonstrukci.

„Zatím vše řešíme projektově. Následně budeme shánět finance,“ uvedl starosta obce Milan Strakoš.

Osvračínští využívají k rekonstrukci zámku, který získali do vlastnictví před jedenácti lety a od té doby se ho snaží neustále opravovat, financí z řady fondů. Přesto obec do objektu z 18. století investovala již více než šest milionů korun.

V zámeckém parku přitom obyvatelé Osvračína pořádají během roku řadu kulturních a společenských akcí, nachází se zde volejbalové hřiště, které využívají místní volejbalistky, i zbrusu nové dětské hřiště, které bylo otevřeno v květnu minulého roku.

Starosta poznamenává, že v parku rostou i vzácné dřeviny, a chce, aby se stal místem, kde se budou moci lidé setkávat a odpočívat.

„Chceme tam něco porazit, něco zase obnovit, vkusně ho osadit lavičkami, případně postavit i nějakou hradbu, která by prostor parku ohraničila,“ dodává Strakoš.