Za ostudu města považují obyvatelé budovu nedaleko kostela svatého Vavřince v Domažlicích. Původně šlo o městský hotel, který vznikl těsně před válkou. Po roce 1945 se z hotelu stala zotavovna Revolučního odborového hnutí (ROH). V 90. letech minulého století budova několikrát změnila majitele. Různé plány na její využití však postupně ztroskotaly. Poslední majitel začal místo opravovat, ale od roku 2012 objekt pustne.

Kontrola fritovacího oleje. Ilustrační foto
Nebezpečné jídlo. Inspekce odhalila používání přepálených olejů

Tento objekt trápí i starostu města Stanislava Antoše, který ho bere i jako neblahou zkušenost a poučení, že se majetek města nemá dostávat do soukromých rukou. I z toho důvodu rozhodovali na Čerchově. „Máme tuto zkušenost s hotelem na Vavřinečku, který byl vybudován na počátku druhé světové války. Po revoluci se dostal do soukromých rukou, měl několik majitelů. Momentálně chátrá a je to ostuda široko daleko, vlastník do toho odmítá investovat. Poručit mu nic nemůžeme. Tato zkušenost mě motivuje k tomu, aby objekt na Čerchově zůstal městu,“ vysvětlil Antoš.

Stejnou ostudou přímo v centru města je továrna na tkanice ve Vodní ulici v Domažlicích. Firmu na domácí výrobu tkanic založil v roce 1848 Jiří Královec. Ve třicátých letech minulého století se o továrně hovořilo jako o největší svého druhu v Čechách. Po únoru 1948 byla znárodněna a sloužila jako velkosklad oděvů. Areál po sametové revoluci sice dostal zpátky původní majitel, nicméně se o něj nestará, žije v zahraničí a továrna chátrá. Naděje však ale ještě je. „Město o objekt továrny projevilo zájem, jednáme s majitelem, ale vše je v úplných počátcích. Zda z toho něco bude, to teprve uvidíme,“ sdělil starosta.

Muhsin Al Kannany před tachovským soudem, který rozhodoval o jeho vazbě.
Děti jsou bez lékaře. Pediatr skončil ve vazbě, opět jel opilý

Stále osiřelou a chátrající budovou je bývalý „štáb“, sídlo bývalé okresní vojenské správy, v Petrovické ulici v Domažlicích. Okolní budovy jsou již opravené, ale tato stále chátrá. Jde o náročnou budovu, jsou v ní vysoké stropy, a tak není jednoduché pro ni najít náplň, byla by vysoce energeticky náročná. Atraktivnost lokality by se mohla zvednout po výstavbě obchodu Lidl, což předpokládá i vedení města, a mohl by se tak objevit investor či zájemce, který by budovu zrekonstruoval.