Oslavy u příležitosti 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Újezd probíhaly ve velkém stylu a trvaly tři dny. Bohatý program probíhal ve velkokapacitním stanu pro 800 osob, kterým se Újezdští pojistili pro případ nepříznivého počasí.


V prostorách sportovního areálu Sokola Újezd začala oslava country večerem s kapelou Country Babylon.


Hlavní program byl zahájen slavnostním průvodem obcí a položením věnce u pomníku padlým ve II. světové válce, kterého se zúčastnila drtivá většina aktérů oslav. Při slavnostní schůzi, která následovala, byla členům SDH předána vyznamenání.


„Řádem svatého Floriána byli vyznamenáni dva naši členové, Jiří Kohel a Josef Bozděch. Jedná se o vůbec nejvyšší hasičské vyznamenání,“ uvedl starosta SDH Újezd Jiří Černý.


Poté starosta obce Václav Kalčík věnoval sboru slavnostní stuhu na hasičský prapor. Pro zpestření slavnostního dne předvedly ženy– seniorky požární útok tak, jak se prováděl před 45 lety. „Ukázka se setkala s velkým ohlasem a uznáním nejen přihlížejících, ale i ze strany starosty Okresního sdružení hasičů v Domažlicích Jiřího Petrželky, který byl čestným hostem oslav,“ řekl Černý.


Po skončení slavnostní schůze vyhrávala dechová k tanci a poslechu hudba Horalka, kterou ve večerních hodinách vystřídala Holýšovská Trojka. „Třetí a poslední den slavností byl ukončen koncertem dechové hudby Březovská desítka, která opět dokázala naplnit stan, který nám pro oslavy zajistil náš kamarád a spolupracovník Erwin Hornik ze sousedního Furthu im Wald,“ dodal starosta SDH.