Domažlický rodák Kamil Pohořalý patří mezi ty, kteří se na poslední den v roce rádi vydávají za hranice.

„Vím, že lidé rádi slaví například na 'Kanárech' nebo v Egyptě. Ale to si samozřejmě nemůže každý dovolit. Oslavit Silvestr v zahraničí v Evropě ale není vůbec drahé, jak si lidé myslí. Za vánoční dárky většinou utratíte mnohem víc," říká Pohořalý.

„Vloni jsme strávili Silvestra ve Vídni, předloni v Mnichově, předtím ve slovenských Tatrách. Rádi v tenhle den jezdíme na zajímavá místa. Zjistili jsme, že když je člověk doma, za pár let už vůbec netuší, jak toho Silvestra strávil, všechny mu splývají dohromady," tvrdí.

Dnes odcestuje autobusem se svojí přítelkyní Petrou do Paříže, aby spolu oslavili příchod nového roku romantikou, kterou je město nad Seinou pověstné.

„Moc se tam těšíme, tyto oslavy jsou v Paříži prý nezapomenutelné. A o to nám jde. Navštívit pár útulných kaváren, možná se projet po řece na lodi při sklence dobrého vína a samozřejmě vidět ohňostroj u Eiffelovky," uvažuje.

Poznamenává, že by rád vyzval lidi, aby zkusili něco neobvyklého a dobrodružného.

„Silvestr je koneckonců jen další den v roce a je na lidech samotných, aby si ho udělali něčím výjimečný. A pijte jenom tolik, abyste si druhý den pamatovali, kde jste toho Silvestra vlastně slavili," zakončil se smíchem.