Jeho členové se o uplynulém víkendu sešli na již 14. výroční valné hromadě, aby zhodnotili uplynulý rok. Setkali se tradičně v hospodě v sousední Dolní Kamenici.

Po úvodním proslovu předsedy klubu Libora Schröpfera, který přivítal 21 přítomných včetně hostů, ornitologové uctili památku nedávno zesnulého člena svého klubu Rudolfa Růžka staršího. Součástí byla i krátká prezentace fotografií akcí, kterých se zesnulý účastnil.

„Předsedou HOKu byla přednesena obsáhlá zpráva o činnosti klubu v roce 2012 a zpráva o hospodaření. Následovala krátká prezentace z akcí uspořádaných v loňském roce a poté přednáška o ptácích Tanzánie. Ondra Sedláček nás nejdříve seznámil s ornitologickým kongresem, který se konal na podzim ve městě Arusha a kterého se spolu s Davidem Hořákem účastnili. Na tomto kongresu se seznámili s mnoho významnými lidmi, kteří se zabývají ornitologií," popsal průběh akce místopředseda klubu Pavel Růžek. „Nejen během kongresu se podívali do okolí města, ale zajeli se podívat např. do kráteru Ngorongoro a seznámil nás s faunou kráteru. Dále promítl několik fotografií ptáků a zvířat z nejbližšího i vzdálenějšího okolí města Arusha. Jelikož v blízkosti města se nachází nejvyšší hora Tanzánie, 5895 metrů vysoké Kilimadžáro, tak se rozhodovali, zda podniknou také výlet na tuto horu. Nakonec jej ale, jak vyprávěl, zdolali na jeho úpatí, a to formou několika lahví piva, označeného stejným jménem. Na závěr poutavé přednášky oba autoři odpověděli několik dotazů," dodal místopředseda.

Na závěr schůze bylo již tradičně připraveno malé občerstvení a přítomní projevili i zájem o v pořadí již třetí sérii triček s motivy Holýšovského ornitologického klubu.