„Přijďte levně nakoupit knižní dárky, v našem fondu jsou knihy různých žánrů – Kuchařky, červená knihovna, detektivky, bestsellery, povinná četba, světová literatura, aj. Knihy jsou v bezvadném stavu, téměř jako nové. Darovali je dobří lidé, výtěžek poputuje na budoucí opravy střechy hradu a zámku v Poběžovicích,“ uvedla Jana Podskalská, předsedkyně pořádajícího spolku Spolek Poběžovice-Ronsperg, z.s.

„Kontaktoval nás pan doktor Berger z Domažlic, který nám věnoval dva unikátní dary. Jedním je řada německých knih psaných švabachem, s roky vydání 1895-1920. Knihy však nebudou součástí jarmarku, nejprve nás čeká konzultace s odborníky jak s knihami co nejlépe naložit.

A druhým darem je plně funkční koncertní polokřídlo s vídeňskou mechanikou. Pan doktor nám jej věnoval s tím, že nám piano daruje a svěří do doby než jej budeme moci do zámku umístit jako součást budoucího inventáře. Je úžasné, že věří spolu s námi! Zavázali jsme se pro něj najít smysluplné využití a umístění,“ popisuje Podskalská.

„A mimochodem - na piáno hrával sám Jindřich Jindřich,“ přidala perličku závěrem organizátorka knižního jarmarku.